چرا سئو وب سایت ارزان نیست؟

سئو ارزان سایت

بسیاری از شرکت‌ها خدمات سئو را با قیمت بسیار پایین ارائه می دهند و برای بسیاری از مشاغل کوچک تا متوسط که بودجه محدودی دارند این قیمت بسیار مناسب است. ولی نکته‌ای که وجود دارد این است که خدمات سئو ارزان نه تنها موجب بهبود وضیعت سئو سایتتان نمی شود بلکه آسیب های جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت. 

اگر به دنبال سئو ارزان برای کسب و کارتان هستید، بهتر این مطلب را مطالعه کنید. این مقاله مروری کلی بر خطرات ناشی از سفارش این نوع سئو برای سایتتان است. 

سئو ارزان چیست؟

سئو ارزان تعاریف متفاوتی دارد. سئو ارزان حتی برای هر شرکت با شرکت دیگر فرق می کند و در واقع هزینه سئو بستگی به بودجه و درآمد شرکت نیز دارد. 

ممکن است یک شرکت برای هزینه سئو خود 50 میلیون در نظر بگیرد، در حالی که شرکتی دیگر با پرداخت همین مبلغ برای سئو ورشکست می شود. ولی در هر صورت سئو کم هزینه با سئو ارزان هر دو یک معنی را می دهند. 

شرکت هایی که خدمات ارزان سئو را ارائه می دهند علاوه بر اینکه ممکن است سئو وب سایت را خراب کنند، ممکن است به برند تجاری کسب و کارتان لطمه وارد کنند. به همین دلیل است که هیچ کسب و کار معتبری از شرکت های سئو ارزان استفاده نمی کند.

زمانی که در موتورهای جستجو از عباراتی مانند ارزان یا کم هزینه برای جستجو خدمات سئو استفاه می کنید، شرکت هایی را گوگل به شما نشان می دهد که غیر قابل اعتماد هستند و به حضور شما در فضای آنلاین آسیب می رسانند، پس در انتخاب خود باید بسیار دقت کنید.

چرا سئو ارزان چیز بدی است؟

با وجود اینکه بسیاری از شرکت های تبلیغاتی، سئوی ارزان را ارائه می دهند، این سوال برای اکثر افراد پیش می آید "چرا بهینه سازی ارزان سایت چیز بدی است؟" با اینکه اگر این عبارت را در گوگل سرچ کنید ده ها شرکت مختلف نمایش داده می شود که ظاهرا سئو کم هزینه ارائه می دهند. اکثر این شرکت ها خدمات یکسان با قیمت های پایین به مشتریان خود ارائه می دهند و اگر شما به صورت جدی به دنبال یک شرکت با هزینه پایین برای سئو خود هستید باید در مورد عواقب این کار اطلاع داشته باشید، پس در ادامه مهم ترین دلایلی که باید از سئو ارزان قیمت دوری کنید را ارائه کرده ایم:

خدمات سئو ارزان = استفاده از استراتژی های یکسان در سئو

شرکت هایی که برای سئو هزینه کمی دریافت می کنند از استراتژی های یکسان در سئو استفاده می کنند. در واقع چیزی در مورد شرکت، محصولات یا خدمات کسب و کاری که سئو آن را انجام می دهند، به صورت سفارشی طراحی و اجرا نمی شود. به همین دلیل وب سایت هایی که به این شرکت ها داده می شود هیچ پیشرفت خاصی در سئو ندارند.

اگر شما با سئو آشنایی داشته باشید، می دانید که رویکرد کپی کردن هیچ کارایی ندارد. مانند هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، سئو نیز نیاز به طرحی استراتژی متناسب با کسب و کار شما دارد. 

آنچه که باعث پیشرفت یک شرکت تولیدی می شود، ممکن است هیچ تاثیری در پیشرفت مثلا یک فروشگاه اینترنتی در زمینه ی گوشی نداشته باشد. 


شرکت سئو ارزان استراتژی کپی و مشابه استفاده می کند

شرکت هایی که سئوی ارزان ارائه می دهند هیچ توجه ای به اینکه چه مولفه هایی در صنعت مورد نظر باعث پیشرفت می شود، نمی کنند. آنها هزینه ماهانه خود را دریافت می کنند، خدمات از پیش تعیین شده را انجام می دهند و به دنبال یافتن مشتری جدید می روند و از آنجا که رسیدن به نتایج اولیه در سئو چند ماهی طول می کشد، چندین ماه نیز مشتریان هیچ شکایتی نمی توانند بکنند.

به همین دلیل برخی از شرکت ها می توانند خدمات سئو را با مبالغ پایین مثلا یک میلیون در ماه ارائه دهند. آنها برای تمامی مشتریان خود از یک استراتژی استفاده می کنند. در واقع سئوکاری که بر روی سئو وب سایت شما کار می کند هیچ تحقیقی در مورد کسب و کارتان نمی کند و از یک پلن از پیش تعیین شده برای کسب و کارتان استفاده می کند. 

در مقایسه، شرکت های سئو با قیمت مناسب روند کاری کاملا متفاوتی دارند. آنها یک الگو از پیش تعیین شده ندارند، بلکه از پایه شروع به طراحی استراتژی برای سئو وب سایت می کنند. این گونه شرکت ها مدت زمانی را صرف تحقیق در مورد تجارت، صنعت، محصولات و حتی رقبای شما می کنند. 

وقتی با یک شرکت حرفه ای در سئو کار می کنید، برای پیشرفت سئو وب سایت خود یک استراتژی سفارشی دریافت می کنید. 

همه چیز برای کسب و کارتان، از برندسازی گرفته تا خدمات و موضوعات مقالات شما به صورت سفارشی تهیه می شود. در این حالت احتمال موفقیت وب سایت و برندتان بسیار بالا می رود.

به طور خلاصه میتوان گفت:

در سئو سازی ارزان قیمت هیچ استراتژی سفارشی برای کسب و کار شما وجود ندارد. اگر با یک شرکت ارزان قیمت برای سئو کار می کنید، انتظار یک استراتژی کپی داشته باشید. این استراتژی ها عملکرد خوبی ندارند و نتایج مطلوبی را نیز به همراه نخواهند داشت. بنابراین باید خود را برای عدم پیشرفت در کسب و کار اینترنتی خود آماده کنید.

خدمات SEO ارزان = خدمات نا امید کننده

هیچ شرکتی دوست ندارد خدمات بد به مشتری خود ارائه دهد. با این حال یک ویژگی مهم در سئو ارزان ارائه خدمات با کیفیت بد و پایین به مشتری است. شما اگر بخواهید سوالی از سئوکاران خود بپرسید، یا از آنها گزارش عملکرد بخواهید یا قصد داشته باشید در مورد استراتژی های سئو صحبت کنید در هیچ یک از این حالت ها پاسخ روشنی دریافت نمی کنید.

بدترین قسمت این است که شما هر ماه هزینه پرداخت می کنید ولی توسط شرکت نادیده گرفته می شوید. هر ماه مبلغی را برای پیشرفت کسب و کارتان واریز می کنید، اما شرکت سئو به قول خود عمل نمی کند و در این شرکت هیچ گونه پشتیبانی دریافت نمی کنید. 


شرکت سئو ارزان خدمات بی کیفیت ارائه می دهد
خواندن این مقاله را از دست ندهید: بالا بردن سئو وردپرس

توجه داشته باشید که خدمات ارزان قیمت سئو سایت، روند کاری شما را سخت می کند. ممکن است روند کاری به حدی برایتان پیچیده شود که باعث ناامیدی و تنش بین شما و همکارانتان شود. در بسیاری از مشاغل صرفه جویی در هزینه سئو، هیچ سودی ندارد و حتی باعث وارد آمدن ضررهای مالی و غیر مالی به آنها می شود.

به طور خلاصه می توان گفت:

یک شرکت که سئو ارزان قیمت ارائه می دهد، شرکت شما برایش فقط یک عدد است و هیچ توجهی به برندتان نمی کند. ناگفته نماند، ممکن است عدم پاسخگویی آنها باعث شود که شما در کسب و کار خود دچار ضرر و استرس شوید.

خدمات SEO ارزان = کار با سئوکار غیر حرفه ای

از آنجا که شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو ارزان قیمت از استراتژی کپی استفاده می کنند، نیازی به سئوکاران با تجربه ندارند. روند استخدام نیروی کار در این شرکت ها بسیار سریع است و هیچ توجه ای به سوابق کاری و تحصیلات کارکنان خود نمی کنند. این شرکت ها دلیلی برای استخدام متخصص سئو ندارند. آنها قصد ندارند یک استراتژی سفارشی بسازند یا به صورت اصولی سئو وب سایت ها را انجام دهند. هدف این شرکت ها این است که حداقل کارهای مربوطه به سئو را برای وب سایت شما انجام دهند. همچنین استخدام یک شخص با تجربه برای شرکت سئوی ارزان بسیار هزینه بر است.

علاوه بر موارد بالا، افراد حرفه ای تمایلی به کار در این نوع شرکت ها ندارند. این افراد به دلیل سابقه ای که در سئو دارند، می دانند این شرکت ها چگونه کار می کنند و همچنین می دانند این نوع از سئو برای مشاغل بسیار ضرر دارد. 

تجربه پایین یا نداشتن تجربه سئوکاران این گونه شرکت ها، می تواند تاثیر فوق العاده بدی بر عملکرد سئو وب سایت بگذارد. به عنوان مثال ممکن است سئو کار این شرکت ها از روش هایی مانند کلاه سیاه برای بهتر شدن رتبه بندی وب سایت استفاده کند، که این موضوع منجر به جریمه وب سایت توسط موتورهای جستجو مانند گوگل می شود.

به طور خلاصه می توان گفت:

شرکت هایی که خدمات ارزان در بهینه سازی سایت ارائه می دهند، کارکنانی با تجربه صفر را استخدام می کنند تا دستمزد پایین تری پرداخت کنند. یک سئوکار غیر حرفه ای که تجربه کمی نیز دارد ممکن است از استراتژی هایی برای سئو وب سایت شما استفاده کند که نه تنها باعث پیشرفت آن نشود، بلکه باعث افت آن هم می شود.

خدمات SEO ارزان = استفاده از استراتژی سئو کلاه سیاه

استفاده از استراتژی کپی و تکراری در سئو باعث می شود شرکت های سئو ارزان قیمت نتوانند به نتیجه مطلوب در زمینه بهینه سازی وب سایت ها برسند، به همین دلیل بسیاری از این شرکت ها از استراتژی های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند. 

روش های سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) تکنیک های غیر قانونی برای فریب موتورهای جستجو برای بهبود رتبه وب سایت ها در نتایج جستجو است.

سئو کلاه سیاه در بین سئوکاران بسیار شناخته شده است. این روش یکی از بدترین استراتژی ها برای بهبود رتبه بندی وب سایت ها است که گوگل حتی برای استفاده کنندگان از این روش جریمه در نظر گرفته است. 

گوگل با استفاده از الگوریتم های خود وب سایت هایی که سئو کلاه سیاه کار می کنند را جریمه می کند. با این حال، بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات ارزان قیمت سئو هنوز از این روش برای سئو سازی وب سایت های خود استفاده می کنند.

یک شرکت سئو ارزان، استانداردهای لازم برای سئو کردن وب سایت را ندارد و حتی جریمه وب سایت توسط گوگل هیچ اهمیتی برایش نخواهد داشت. جریمه های گوگل می تواند در کوتاه مدت و یا بلند مدت به وب سایت آسیب برساند. 

وقتی یکی از استراتژی های کلاه سیاه را در وب سایت خود انجام داده‌ باشید، گوگل می تواند به خاطر این موضوع شما را از نتایج جستجو حذف کند. این بدان معناست که وب سایت شما از گوگل ترافیکی دریافت نمی کند و این موضوع می تواند تاثیر مستقیمی بر سود و زیانتان بگذارد.

به عنوان مثال، اگر شما یک فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی داشته باشید، ممکن است افت قابل توجهی در فروش هفتگی خود مشاهده کنید. دلیل این موضوع این است که کاربران دیگر کسب و کارتان را در نتایج جستجو گوگل پیدا نمی کنند و وقتی به دنبال کالایی در گوگل می گردند، رقیب شما را پیدا می کنند و خرید خود را انجام می دهند. این در حالی است که شما هزینه سئو وب سایت را پرداخت می کنید و دلیل شما از پرداخت این هزینه این است که در کسب و کارتان رشد کنید، در حالیکه همکاری با شرکت سئو ارزان قیمت باعث می شود درآمد و ترافیک وب سایت شما در نتایج جستجو گوگل کاهش یابد و این دقیقا برعکس کاری است که یک شرکت معتبر سئو انجام می دهد.

به طور خلاصه می توان گفت:

یک شرکت سئو کم هزینه نمی تواند خود را با استانداردهای صنعت سئو تطبیق دهد. آنها نمی خواهند وقت خود را برای آگاهی از به روز رسانی های الگوریتم های رتبه بندی گوگل و سایر موتورهای جستجو صرف کنند. این شرکت ها زمان کافی برای ساختن استراتژی سفارشی برای هر وب سایت را ندارند به همین دلیل از روش های قدیمی استفاده می کنند که موجب آسیب مستقیم به تجارت و سودآوری مشتریان می شود.

خدمات SEO ارزان = دارایی های صفر در سئو

با پیشرفت موتورهای جستجو، الگوریتم های آنها مدام تغییر می کنند. به همین دلیل استراتژی های سئو اغلب روی دارایی هایی که در دراز مدت با ارزش هستند مانند محتوای باکیفیت و لینک هایی که از دیگر وب سایت ها دریافت می شود، تمرکز می کنند. 

یک شرکت معتبر سئو، محتوای با کیفیت و غیر کپی برای وب سایت آماده می کند. این نوع از محتواها به دلیل کیفیت و دقیق بودن به سرعت در لینک یک موتورهای جستجو قرار می گیرند. 

همچنین هنگامی که یک سایت بک لینک به وب سایت شما می دهد، در واقع یعنی به آن سایت امتیازی می دهد که این امتیاز نشان از اعتبار است و می تواند باعث بهبودی رتبه بندی وب سایتتان شود.


شرکت سئو ارزان ارزش افزوده ای ایجاد نمی کند

اگر شما با یک شرکت سئو سایت ارزان کار می کنید، آنها نمی توانند در این بخش سئو هیچ کاری انجام دهند. آنها پرسنل با تجربه کافی برای راه اندازی این نوع از استراتژی ها را ندارند. این نوع از محتوای وب سایت نیاز به یک استراتژی سفارشی سئو دارد. 

همیشه به یاد داشته باشید که خدمت سئو ارزان با سفارشی سازی صفر همراه است و در این نوع سئو از کپی پیست استفاده می شود.

به طور خلاصه می توان گفت:

یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو ارزان، دارایی صفر در اختیارتان قرار می دهد که در دراز مدت هیچ ارزشی ندارد. به عنوان مثال نوشتن یک محتوای باکیفیت می تواند هم در حال حاضر و هم در آینده به رتبه بندی وب سایت شما کمک کند. در حالی که این شرکت ها محتوایی ارائه می دهند که هیچ ارزشی نه در حال حاضر و نه در آینده برای وب سایت شما ندارد.

چرا شرکت های ارزان قیمت سئو هنوز وجود دارند؟

با وجود مشکلاتی که شرکت های ارائه دهنده سئو ارزان ایجاد می کنند، طبیعی است که تعجب کنیم که چرا این شرکت ها هنوز هم به کار خود ادامه می دهند؟ در حالی که این شرکت ها تعداد زیادی مشتری دارند، اما همچنان برای به دست آوردن مشتری جدید به صورت تهاجمی عمل می کنند. به عنوان مثال، برخی از این شرکت ها برای به دست آوردن مشتری جدید از تماس مستقیم با شرکت هایی که وب سایت دارند، استفاده می کنند. حتی گاهی اوقات آنها مشتریان شرکت های معتبر را از طریق ادعاهای فریبنده، گول می زنند. البته در اکثر اوقات آنها برای جلب نظر مشتریان از قیمت های پایین خود استفاده می کنند.

به طور خلاصه باید بگوییم یک شرکت با خدمات سئو ارزان قیمت، بیش از اینکه به فکر حفظ مشتری باشد بر روی جلب نظر مشتریان جدید تمرکز می کند. از آنجا که سئو یک استراتژی مداوم است، این تصمیم نشان می دهد که این نوع شرکت ها تجربه کافی در زمینه سئو ندارند و برای آنها اهمیتی ندارد که شما را به عنوان یک مشتری حفظ کنند یا خیر. این گونه شرکت ها به محض اینکه شما قرارداد را امضاء کردید، به دنبال یافتن مشتری بعدی خود هستند. در حالیکه یک شرکت سئو حرفه ای به دنبال این است اعتماد مشتریان خود را در هر حالتی حفظ کند و با مشتریان خود یک رابطه بلند مدت ایجاد کند.

اگر فقط توانایی استفاده از خدمات سئو ارزان را دارید، راه حل چیست؟

بسته به شرکت و بودجه بازاریابی که هر شرکتی دارد، ممکن است نتواند از خدمات حرفه ای در سئو سایت که اغلب گران قیمت هم هست استفاده کند، زیرا فراتر از درآمد افراد است. این موضوع نباید باعث شود که کسب و کارهای مختلف از سئو وب سایت ارزان قیمت استفاده کنند. اگر چه ممکن است خدمات یک شرکت سئو ارزان با بودجه آنها سازگار باشد، اما هیچ گاه باعث نمی شود مشتریان به اهداف یا انتظارات خود از سئو برسند. اگر توانایی پرداخت هزینه سئو حرفه ای و قابل اعتماد را ندارید، می توانید از گزینه های زیر استفاده کنید:

1- در آموزش سئو سرمایه گذاری کنید

حتی اگر شما می توانید هزینه خدمات سئو حرفه ای را بپردازید، باز هم باید در مورد سئو بدانید. ولی اگر توانایی خرید خدمات سئو حرفه ای را ندارید، یادگیری سئو برایتان بسیار مفید است. زیرا شما با یادگیری بهینه سازی وب سایت می توانید با پرداخت هزینه کمتر به پیشرفت بیشتری نسبت به کار با یک شرکت ارزان قیمت سئو برسید. 

اگر شما به دنبال یادگیری سئو هستید، نیاز نیست شرکت شما هزینه دوره‌ها، کنفرانس‌ها یا سمینارها را بپردازد. چون شما می توانید به صورت آنلاین مقدار قابل توجهی از اطلاعات را به صورت رایگان بیاموزید. با این حال برای یادگیری کامل سئو نیاز است که شما در یک کلاس نیز شرکت کنید و از تجارب عملی مدرسین با تجربه در این زمینه استفاده کنید. برخی از وب سایت های خارجی که در زمینه ی سئو نیز معتبر هستند، وجود دارند که اطلاعات خوبی در مورد سئو منتشر می کنند. برخی از این وب سایت عبارتند از:

   Ahref

  Moz

Semrush

WebFX

Search Engine Land

Search Engine Journal

شما می توانید از این سایت ها هم برای یادگیری سئو استفاده کنید و هم می توانید اطلاعات جدید در مورد الگوریتم های گوگل را در آن ها پبدا کنید.

2- استخدام یک مشاور سئو

اگر به دنبال مشاوره حرفه ای در مورد استراتژی سئو خود هستید، می توانید در مورد هزینه استخدام یک مشاوره سئو تحقیق کنید. شما می توانید به صورت ساعتی هزینه مشاوره سئو را پرداخت کنید. این مشاوره ها می توانند به شما در یافتن مشکلات سایت و ارائه راه حل های مناسب کمک کنند. حتی می توانید از آنها بخواهید که برخی از کارهای سئو وب سایتتان را انجام دهند و در مقابل هزینه آن را به صورت ساعتی پرداخت کنید. یک مشاور سئو می تواند نظرات مختلفی بدهد. به عنوان مثال او می تواند پیشنهاد دهد که چگونه سرعت سایت را بهبود ببخشید تا تجربه کاربری بهتری برای کابران خود ایجاد کنید.


امتیاز 4.9
از 5
1747 رای

نظرات

ارسال نظر

  • مردم و لبخندها
   حیوانات و طبیعت
   غذا و نوشیدنی
   فعالیت‌ها
   سفر و مکان
   اشیاء
   نمادها
   پرچم‌ها
عکس خوانده نمی‌شود
ارتباط با آنیز وب

جهت ارتباط با کارشناس فنی یا فروش و ارسال داکیومنت پروژه و دریافت مشاوره رایگان از طریق روش های زیر با ما ارتباط داشته باشید.

ارتباط با ما