طراحی سایت شخصی

اگر شما هم به دنبال طراحی سایت شخصی برای خود هستید تا بتوانید از طریق آن نظر کاربران را جلب کنید، حتما این مقاله را بخوانید. داشتن یک سایت شخصی با طراحی منحصر به فرد علاوه بر جذب بازدیدکنندگان، باعث تمایز وب سایت و برند شخصی شما می شود.

ممکنه شما از قبل یک سایت شخصی داشته باشید یا اینکه در حال حاضر این تصمیم را دارید که یک سایت برای خود راه اندازی کنید، در هر حالتی که باشید یک سوال خاص در تمام مراحل همراه شما است: "چه چیزی باید در وب سایت شخصی خود قرار دهم؟" 

در این مقاله، ما به این سوال پاسخ می‌دهیم. اجزا و ویژگی های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در وب سایت خود بگنجانید. ما در این اینجا مزایای هر یک از اجزا را توضیح خواهیم داد. شما با خواندن این مطلب، ایده ‌های جالبی در مورد آنچه که باید در سایت خود قرار دهید به دست خواهید آورد.

اما قبل از اینکه ما به جزئیات بپردازیم، باید از خودتان بپرسید:

هدفتان از طراحی سایت شخصی چیست؟

شما می‌خواهید با استفاده از سایت شخصی خود چه کاری انجام دهید و به چه نتیجه‌ای برسید؟ وقتی از ابتدا بدانید هدفتان چیست، طراحی سایت شخصی راحت‌تر می‌شود. برای اینکه بفهمید هدفتان چیست، کمی وقت بگذارید و فکر کنید می‌خواهید در سایتتان چه کارهایی انجام دهید. به عنوان مثال اگر هدفتان از ایجاد سایت فروش آثار هنریتان است، باید به فکر طراحی سایت هنری باشید و سایت خود را با توجه به این هدف طراحی کنید و یا اگر قصد دارید در زمینه روانشناسی فعالیت کنید، باید طراحی و محتوایی که داخل سایت خود قرار می‌دهید مربوطه به این هدف باشد. پس در گام اول مهمترین کار این است که هدف خود را تعیین کنید.

اجزای یک وب سایت شخصی چیست؟

پس از اینکه هدفتان را از طراحی سایت شخصی مشخص کردید، در گام بعدی باید ویژگی هایی که لازم است در یک سایت باشد را تعیین کنید. ما در ادامه لیستی از ویژگی هایی را که باعث می‌شوند وب سایتتان موفق شود را آورده‌ایم، البته توجه کنید که رعایت این ویژگی ها بستگی به هدفتان هم دارد.


درباره من

نوشتن درباره من ممکن است کمی سخت باشد، اما برای اینکه مشتری با شما ارتباط برقرار کند و بتواند به خوبی کارتان را بشناسد، نوشتن این قسمت ضروری است. در این بخش باید موارد زیر را توضیح دهید:


✔️ چه کاری انجام می‌دهید؟


✔️ دانشگاهی که رفته‌اید و رشته تحصیلی شما چیست؟


✔️ با چه کسی همکاری می‌کنید؟ (البته اگر با شخصی کار می‌کنید)


✔️ به چه چیزهایی علاقه دارید؟


می‌توانید این بخش‌ها را به دلخواه بلند یا کوتاه تر بنویسید. همچنین می‌توانید به جای طراحی صفحات جداگانه، همه آنها را در صفحه اصلی خود قرار دهید. با این حال، ما پیشنهاد می‌کنیم که مطالبتان کوتاه و دقیق باشد. افرادی که وارد سایت شما می‌شوند، وقت لازم برای خواندن شش پارگراف از جزئیات هر سال دانشگاه‌تان را ندارند. به یک نمونه درباره من دقت کنید، یک توضیح مختصر و کامل است:


سلام، من شادی صمدی هستم و در تهران زندگی می‌کنم!

یک طراح داخلی خوش ذوق، علاقمند به آشپزی و عاشق گربه ها! من همیشه تو دنیای طراحی زندگی می کنم. در مورد طراحی و قوانینش زیاد میخونم و می‌نویسم و آماده ارائه مشاوره در این زمینه هستم. اگر دوست داشتی کمی درباره ی طراحی داخلی با هم گپ بزنیم، خوشحال میشم باهام تماس بگیری!


اطلاعات َشبکه های اجتماعی

یکی از بخش‌های ضروری یک سایت شخصی، اطلاعات تماس است. از طرفی یکی از اهدافتان از ایجاد وب سایت این است که با دیگران ارتباط برقرار کنید. اگر نمی‌خواهید شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را در دسترس عموم قرار دهید، می‌توانید به راحتی یک فرم تماس ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.

سایتتان باید "مرکز اصلی" زندگی آنلاین شما باشد، بنابراین بهتر است به پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی که دوست دارید مردم ببینند لینک دهید.و فراموش نکنید که از پروفایل‌های خود در شبکه های اجتماعی به سایتتان لینک دهید.


مهارت‌ و توانایی ها

اگر مهارت‌هایی دارید که توضیح آن طولانی است، بهتر است بخشی از سایتتان را به آن اختصاص دهید. این موضوع برای افرادی مثل یک متخصص سئو، که ممکن است چندین ابزار را بداند و دوره های خاصی را گذرانده باشد، قابل اجرا است. طراحان گرافیک نیز معمولا توضیحات فیلد کاریشان طولانی است. این افراد ممکن است کارهای مختلفی مانند طراحی گرافیک، پوستر، طراحی رابط کاربری و غیره را انجام دهند.


نمونه کارها

درست مانند طراحی سایت شرکتی در طراحی یک وب سایت شخصی نیز باید نمونه کارها خود را در معرض نمایش قرار دهید. 

شرکت‌ها و مدیران بخش استخدامی، همیشه به دنبال افرادی هستند که یک کار خاص و جالب در زمینه کاری خود انجام داده‌اند. افرادی که رزومه کمی دارند، معمولا مورد توجه کمتری برای استخدام از طرف مدیران و شرکت ها قرار می‌گیرند. 

به همین دلیل هر نوع کاری که بتوانید از طریق آن خودنمایی کنید، می‌تواند به شما در یافتن کار بهتر کمک کند. داشتن نمونه‌ کارهایی که نشان دهد شما در حرفه خودتان برجسته هستید، می‌تواند باعث تمایز شما از دیگران شود، پس بهتر است نمونه کارهای خود را به صورت برجسته و با طراحی قابل توجهی در سایت قرار دهید.


مطالعات پژوهشی

به جای اینکه فقط پروژه‌های تمام شده را به نمایش بگذارید، می توانید برخی از پژوهش های مرتبط با حرفه ی کاری خود را که به عنوان مثال در دوران دانشجویی انجام داده اید در سایت نیز منتشر کنید.


رزومه

در حالیکه گفته می‌شود که رزومه‌ها با گذشت زمان از اهمیت کمتری برای استخدام افراد برخوردار می‌شوند، اما شما هنوز به یکی از آنها احتیاج دارید. شما بالاخره برای یافتن کار جدید نیاز دارید که یک رزومه بنویسید. برای اکثر مشاغل هنوز هم نیاز است یک روزمه کاری داشته باشید، تا از طریق آن بتوانید برای کاری که نسبت به آن علاقمند و مایل به انجامش هستید، درخواست بدهید.

درج رزومه در سایت شخصی‌ خودتان باعث می‌شود که مدیرانی که به دنبال استخدام نیرو هستند و بازدیدکننده سایتتان نیز می‌باشند، بتوانند یک نگاه کلی نسب به مهارت‌ها، تجربه‌ها و فعالیت‌های شما داشته باشند. شما می‌توانید همه موارد را در یک لیست بنویسید، یا به Word Doc یا Dropbox خود لینک دهید. قرار دادن رزومه‌تان در این بخش به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید بدون اینکه مجبور شوید مجددا آن را. در سایت خود بارگذاری کنید، به راحتی آن را به روزرسانی کنید.


یک صفحه خاص برای شرکت هدفتان

اگر واقعاً می‌خواهید برای یک شرکت خاص کار کنید، چرا برای جلب توجه آنها صفحه‌ای مربوط به فعالیتشان در وب سایت خود ایجاد نمی‌کنید؟ شما با این کار نشان می دهید که از بیزینس آنها اطلاع دارید، چطور می توانید با تخصص خود به آنها کمک می‌کنید و حتی می‌توانید زمینه‌هایی که امکان همکاری در آن را دارید، پیشنهاد دهید. افراد کمی این کار را انجام می‌دهند، ولی احتمال اینکه این روش موفقیت آمیز باشد، زیاد است.


وبلاگ

اگر می‌خواهید خود را به عنوان یک متخصص در زمینه کاریتان معرفی کنید، داشتن یک وبلاگ در سایت شخصی تان قطعاً ایده خوبی است. با استفاده از یک وبلاگ، می‌توانید آنچه را که آموخته‌اید به تصویر بکشید، به دیگران آموزش دهید و محتوایی ایجاد کنید که نشان دهد شما از مطالب خود آگاهی دارید. خوشبختانه ایجاد این مورد به وب سایت شخصی شما واقعاً کار راحتی است.

اگر می‌خواهید نام دیگری به آن اختصاص دهید، می‌توانید وبلاگ خود را از سایت شخصیتان جدا کنید. این در واقع همان کاری است که بسیاری از افراد موفق انجام می‌دهند.


نظر دیگران درباره ی شما

آنچه دیگران درباره شما می‌گویند اغلب وزن بسیار بیشتری نسبت به آنچه در مورد خود می‌گویید، دارد. وقتی مردم به تمجید شما برای کار خوبتان می‌پردازند، اعتبار زیادی بابت این تعریف ها به دست می‌آورید.

به همین دلیل، افزودن هرگونه تعریف و تمجید، توصیه‌ نامه و معرفی نامه که دیگر افراد درباره ی شما گفته اند، در سایتتان می‌تواند بسیار جالب باشد. اگر این موارد عمومی بوده‌اند، می‌توانید به راحتی آنها را در سایت خود به راحتی قرار دهید، ولی اگر آنها برای موارد خاصی نوشته شده‌اند، توصیه می کنیم قبل از نمایش در وب سایت خود، از شخصی که آن را نوشته است، سوال کنید که اجازه انتشار در سایت را به شما می دهد یا خیر؟

ایده‌های دیگر برای طراحی سایت شخصی حرفه ای

چندین ایده دیگر نیز وجود دارد که شما می‌توانید در سایت شخصی خود از آنها استفاده کنید:


 🔹 مصاحبه با مطبوعات: اگر چنانچه با مجله‌ یا روزنامه‌ای مصاحبه کرده‌اید، بهتر است مصاحبه خود را در این بخش بیاورید. ذکر این موارد یک روش عالی برای ایجاد اعتبار است.


 🔹 صفحه "استخدامم کنید": اگر خدمات خاصی ارائه می‌دهید، برای آن یک بخش در سایتتان ایجاد نمائید. شما می‌توانید توضیح دهید چه خدماتی را ارائه می‌دهید و هزینه‌ای که برای این کار دریافت می‌کنید را نیز بنویسید. 


 🔹 سفر: اگر به سفرهای مختلفی رفته‌اید و از کشورهای زیادی دیدن کرده‌اید، حتما تجربیات سفر خود و داستان‌های که داشته‌اید را برای دیگران تعریف کنید. این موضوع باعث می‌شود کارفرمایان به دید متفاوت تری به شما نگاه کنند.


 🔹 کتاب‌های که خوانده‌اید: نشان دادن اینکه شما فردی تشنه دانش هستید و تلاش می‌کنید اطلاعاتتان را تقویت نمائید، یک نکته مثبت در مورد شما است.

جمع بندی

اگر در حال حاضر یک وب سایت کاملا خالی دارید و نمی‌دانید باید چه چیزی را در طراحی سایت شخصی خود مد نظر قرار دهید، اکنون زمان آن است که حرکت کنید و با توجه به این مطالب وب سایت شخصی خود را به روزرسانی کنید.

قبول داریم که نوشتن در مورد خود سخت است و واقعاً دشوار است که با کلمات بتوانید توضیح دهید که چگونه کار می‌کنید. همچنین ابراز احساسات و اینکه چگونه می‌توانید به دیگران کمک کنید کمی سخت است، اما با کمی تلاش مطمئن باشید می‌توانید این کار را به خوبی انجام دهید.

 


امتیاز 4.9
از 5
1747 رای

نظرات

ارسال نظر

  • مردم و لبخندها
   حیوانات و طبیعت
   غذا و نوشیدنی
   فعالیت‌ها
   سفر و مکان
   اشیاء
   نمادها
   پرچم‌ها
عکس خوانده نمی‌شود
ارتباط با آنیز وب

جهت ارتباط با کارشناس فنی یا فروش و ارسال داکیومنت پروژه و دریافت مشاوره رایگان از طریق روش های زیر با ما ارتباط داشته باشید.

ارتباط با ما