قیمت سئو سایت

قیمت سئو سایت

سئو (SEO) یک روش تبلیغاتی با هزینه ی تقریبا بالا، ولی دارای اثر طولانی مدت است. به چند دلیل مهم، هزینه سئو وب سایت ها معمولا بالا است: 1- زمان زیادی را باید صرف بهینه سازی وب سایت کرد. 2- نیرو متخصص سئو میزان دستمزد بالایی را دریافت می کند. 3- منابع متعددی برای سئو سایت مورد نیاز است.

پس در نتیجه سئو سایت ارزان نیست! 

برای تعیین قیمت سئو وب سایت باید دو حالت کلی را در نظر بگیریم. اینکه وب سایت قرار است توسط یک شرکت حرفه ای سئو بهینه سازی شود یا تنها یک شخص فریلنسر بر روی سئو سایت کار می کند، که در این حالت قطعا قیمت سئو برای سایت توسط شرکت حرفه ای بالاتر خواهد بود. 

به طور میانگین شرکت های سئو در ایران از میانگین ماهیانه 2 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان برای سئو یک وب سایت هزینه دریافت می کنند. (البته برخی پروژه های سئو سایت به دلیل رقابت شدیدی که دارند حتی هزینه های بالای 20 میلیون تومان به صورت ماهیانه را شامل می شوند.) تعیین تعرفه ی دقیق سئو توسط هر شرکت سئوکار، بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. بنابراین تعرفه های سئو توسط شرکت های مختلف، متفاوت است و هر شرکت بنا بر شاخص های خود، هزینه ی سئو یک وب سایت را تخمین می زند.

چه میزان هزینه برای سئو سایت کافی است؟

تقریبا تمام افرادی که قصد سئو سایت را دارند، این سوال را با خود می پرسند که برای هزینه های سئو سایت خود چه میزان بودجه را باید کنار بگذارند؟ ما در ادامه سعی می کنیم به این پرسش مهم پاسخ دهیم:

قیمت سئو سازی سایت به موقعیت وب سایت شما بستگی دارد. بله درست است! موقعیت شما در میان صد ها یا شاید هزاران رقیبی که دارای وب سایت هستند، بسیار مهم است. در واقع اینکه شما باید با چه وب سایت هایی رقابت کنید تا حد بسیار زیادی در تعیین هزینه های سئو مهم است. برای مثال فرض کنید رقابت شما با وب سایت هایی است که سالیان زیادی است در گوگل حضور دارند و هزینه های زیادی برای وب سایت خود می کنند. در نتیجه رقابت با چنین وب سایت هایی به مراتب هزینه هایی بیشتری را برای سئو نیاز دارد. همچنین میزان زمانی که شما برای پیشرفت سئو سایت خود مد نظر دارید و نوع عبارات کلیدی که میخواهید در آن ها جایگاه داشته باشید در تعیین بودجه ی سئو وبسایت شما تاثیر گذار است.

بسیاری از کسب و کارهای مهم در سراسر دنیا، همواره یک مبلغ ماهیانه برای سئو سایت خود در ردیف هزینه هایشان قرار می دهند. هزینه سئو یک سایت، از یک شرکت به شرکت دیگر کاملا متفاوت خواهد بود. اما گاها کسب و کارها دارای دید اشتباهی نسبت به سئو هستند. آنها با سئو مانند یک کالا رفتار می کنند که به دنبال کمترین قیمت برای انجام آن هستند و از بی کیفیتی آن هیچ ابایی ندارند. در صورتیکه در سئو نیز نباید کیفیت را فدای کمیت کرد. چرا که اگر سئو به درستی انجام نشود تمام هزینه های انجام شده برای آن هدر رفت خواهد شد و خسارات جبران ناپذیری برای سایت به همراه خواهد داشت.

قیمت سئو به صورت پروژه ای

هزینه ی سئو وب سایت به صورت پروژه ای برای وب سایت هایی که حجم کار سئو بیشتری دارند، به صرفه تر است. در سئو پروژه ای سئو 0 تا 100 یک وب سایت توسط تیم سئو انجام می شود. قیمت سئو پروژه ای با توجه به رقبای وب سایت مورد نظر و نوع کلمات کلیدی می تواند متفاوت باشد، اما به طور میانگین از ماهیانه 3 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان متغیر خواهد بود.

قیمت سئو سایت به صورت ساعتی

این روش از سئو بیشتر مختص وب سایت هایی است که تنها نیاز به مشاوره در زمینه ی سئو دارند، در نتیجه زمان کم تری برای سئو لازم دارند. در سئو ساعتی شما می توانید از تیم خود درخواست مشاوره سئو داشته باشید تا تمامی ویژگی های سئو سایت را بررسی کرده و ایرادات و نواقص را در قالب گزارش در اختیارتان قرار دهد. همچنین اگر در بخشی از سئو که مهارت آن را ندارید، می توانید انجامش را به تیم سئو بسپارید. قیمت سئو به صورت ساعتی از حداقل 150 هزار تومان تا 400 هزار تومان متفاوت است.

قیمت سئو ارزان سایت

همانطور که در ابتدا گفتیم، سئو یک روش تبلیغاتی ارزان نیست. بنابراین اگر تبلیغاتی مبنی بر سئو ارزان را دیدید باید به کیفیت سئو انجام شده شک کنید. در سئو ارزان، از روش های کلاه سیاه و کلاه خاکستری گوگل برای بهینه سازی وب سایت انجام خواهد شد. روش هایی که در زمان کوتاه نتیجه بخش خواهند بود اما وب سایت را مشمول جریمه ی گوگل کرده و منجر به پاک شدن صفحات خاصی توسط گوگل می شود و این یعنی خسارت جبران ناپذیر برای سئو یک وب سایت.

در واقع شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید حتما پیش از آغاز فعالیت سئو توسط شرکت سئوکار از روش ها و تاک تیک هایی که تیم سئو انجام می دهند، مطلع باشید. در واقع در یک سئو استاندارد از تکنیک های سئو کلاه سفید که کاملا مطابق با استاندارد های گوگل است، استفاده خواهد شد.


سئو ارزان سایت

چه تضمینی برای بالا آمدن سایت در صفحه ی اول گوگل وجود دارد؟

تقریبا می توان گفت هیچ تضمینی برای قرار گیری وب سایت شما در صفحه اول گوگل نیست. چرا که هیچ متخصص سئویی اطلاعات دقیق از نحوه عملکرد دقیق الگوریتم های گوگل و به روز رسانی های آن و همچنین فعالیت سایر شرکت های رقیب ندارد. افرادی که تضمین رتبه و جایگاه در گوگل می دهند به قطعیت می توان گفت از روش های غیر استاندارد سئو یا همان سئو کلاه سیاه استفاده می کنند. 

تنها راهی که شما می توانید به یک شرکت سئوکار حرفه ای اعتماد کنید، دیدن نمونه کارهای واقعی از سئو سایت از آن شرکت است.


تضمین سئو وب سایت

هزینه های سئو شامل چه فعالیت هایی می شود؟

به طور کلی هزینه های سئو سایت به سه بخش اصلی در سئو سایت تقسیم می شوند که شامل موارد زیر است:

1- هزینه هایی که صرف فعالیت های سئو تکنیکال می شود. مانند بهبود سرعت لود صفحات سایت و ریسپانسیو بودن
2- هزینه هایی تولید محتوا با کیفیت و تازه
3-هزینه های مربوط به ایجاد بک لینک های طبیعی و با کیفیت
خواندن این مقاله را از دست ندهید: همه چیز درباره لینک سازی داخلی وب سایت

آیا برای سئو می توان به گوگل هزینه پرداخت کرد؟

گوگل هیچگونه هزینه ای از یک وب سایت برای بهبود سئو و رتبه بندی در نتایج خود دریافت نمی کند. در واقع تمام تلاش گوگل این است که الگوریتم های سئو خود را محرمانه نگه دارد تا بتواند به عنوان یک موتور جستجو منصف بهترین نتایج را به کاربران خود نمایش دهد. 

البته شما می توانید با پرداخت هزینه به گوگل، تبلیغاتی کلیکی گوگل یا همان Google ads را خریداری کنید. اما در این روش تبلیغاتی به محض تمام شدن شارژ اکانت شما، وب سایتتان از صفحه ی اول محو می شود و برخلاف نظر عده ای، این روش هیچ تاثیری در سئو وب سایت شما نخواهد گذاشت.


امتیاز 4.9
از 5
1747 رای

نظرات

ارسال نظر

  • مردم و لبخندها
   حیوانات و طبیعت
   غذا و نوشیدنی
   فعالیت‌ها
   سفر و مکان
   اشیاء
   نمادها
   پرچم‌ها
عکس خوانده نمی‌شود
ارتباط با آنیز وب

جهت ارتباط با کارشناس فنی یا فروش و ارسال داکیومنت پروژه و دریافت مشاوره رایگان از طریق روش های زیر با ما ارتباط داشته باشید.

ارتباط با ما