طراحی سایت به چه معناست؟

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت (به انگلیسی: Web Design) به معنای مجموعه فعالیت هایی است که توسط شرکت طراحی سایت به ساخت و پیاده سازی و اجرای یک وب سایت در فضای اینترنت بیانجامد. طراحی سایت پروسه طولانی ای است که از طراحی وایر فریم و دیزاین تا اجرای وب سایت را در بر میگیرد.

مشاهده نمونه کارها

طراحی گرافیکی

طراحی گرافیکی یا در کل طراحی ظاهر وب سایت قدم اول برای شروع طراحی است که شامل طراحی وایرفریم و دیزاین است

طراحی فنی

کدنویسی فرانت و بک اند بر اساس استاندارد های UI ، UX و سئو و تضمین امنیت وب سایت برای دوره اجرا

پیاده سازی و اجرا

تهیه هاست و دامین و اجرای وب سایت روی دامین مورد نظر و اقدامات بعدی چون سئو در جهت تبلیغ سایت

چرا برای شغلتان نیاز به سایت دارید؟

اهمیت طراحی سایت در موفقیت کسب و کار چیست؟

از زمانی که فروش در بستر آنلاین و فضای وب توانست سختی ها، هزینه و زمان خرید حضوری را کاهش دهد توجه ها به سوی این روش جلب شد و در حال حاضر بسیاری از فعالیت ها توانسته اند با روند فروش در فضای وب سود خود را ارتقا دهند. دست کم این مساله قابل پیش بینی است که طراحی سایت از یک آپشن برای یک کسب و کار در حال تبدیل به یک نیاز است.

توجه مشتری به بررسی آنلاین محصول

مطابق آمارهای ارائه شده 88 درصد مشتریان اطلاعات محصولات را قبل از خرید حضوری یا آنلاین در فضای وب جستجو می کنند.

جذب مشتریان بیشتر با سئو

هر چقدر سایت شما بتواند بازدید کننده بیشتری داشته باشد، شانس شما برای فروش آنلاین و یا درخواست خدمت بیشتر خواهد شد

افزایش اعتبار و اعتماد به برند

داشتن یک وب سایت اعتماد مشتریان به برندتان را افزایش می دهد.و باعث می شود محصولات و خدمات را به مشتریانتان بهتر معرفی کنید

جهت سفارش طراحی سایت تماس بگیرید

سفارش طراحی سایت

جهت سفارش طراحی سایت یا دریافت مشاوره رایگان فنی حول پروژه می توانید ساختار یا داکیومنت پروژه مورد نظرتان را در قالب یک فایل برای کارشناسان شرکت طراحی سایت آنیز وب ارسال کنید یا از طریق شماره تماس از کارشناسان ما مشاوره رایگان فنی دریافت کنید.

ارسال داکیومنت پروژه تماس با کارشناس
شرکت طراحی سایت آنیز وب سایت شما را چگونه طراحی میکند؟

ویژگی های طراحی سایت حرفه ای

دنیای وب و فضای مجازی آنقدر گسترده شده است که افراد گاها برای جستجوهای خود زمان کم میاورند. بنابراین با وجود تعداد زیاد رقبا در این فضا و محدودیت زمانی که برای کاربران وجود دارد شما باید وب سایتی طراحی کنید که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن نیاز کاربر را پاسخ دهد. پس در این شرایط که از سمت کاربر شما محدودیت زمان وجود دارد، باید بتوانید بیشترین سطح از تعامل را با کاربرانتان ایجاد کنید. اگر ویژگی های زیر را در طراحی وبسایت خود رعایت کنید، میتوانید این سطح تعامل را افزایش دهید:

رابط کاربری آسان (UX)

طراحی سایت با رابط کاربری یا تجربه کاربری مناسب که کاربر باید به هنگام کار با وب سایت احساس راحتی کند و به آسانی به صفحات مورد نظرش دسترسی داشته باشد. به عبارت دیگر ساختار وبسایت باید متناسب با استانداردها انتخاب شود.

1

طراحی بصری حرفه ای (UI)

طراحی سایت با دیزاین خوب با رعایت نکات زیبایی شناختی و انتخاب سبک طراحی و رنگ های مناسب انجام میگیرد. مجموعه فعالیت های طراحی سایت برای دیزاین زیبا UI نام میگیرد که ممکن است بنابر هر کسب و کار روش و جذابیت طراحی تغییر کند.

2

مطابق استاندارد های سئو

طراحی سایت سئو بیس یا طراحی سایت مطابق با استانداردهای سئو که در آن تگ های متا، هدینگ ها، عناوین، کلمات کلیدی، ساختار بندی صفحات، متا دیسکریپشن ها و کد های اسکیما و ... به درستی قرار داده شود و سایت مهیای سئو قوی شود.

3

امنیت بالا

طراحی سایت با امنیت بالا مفهومی است که به واسطه وجود هکرها و گاها شیطنت رقبا بایستی جدی گرفته شود. ایجاد شرایطی امن که مانع نفوذ هکر شود و بتواند وب سایت طراحی شده را در مسیر پیشرفت در اختیار کاربران قرار دهد.

4

سرعت بالا

طراحی سایت با سرعت بالا که زمان انتظار برای بارگذاری کم کند و سبب جذب بیشتر کاربران شود. اگر چه سرعت بارگذاری سایت طراحی شده برای سئو سایت نیز یک عامل دخیل است و گوگل در تلاش است وب سایت بهینه را به کاربر معرفی کند.

5

پشتیبانی خوب

طراحی سایت با پشتیبانی خوب یک مورد خاص است که شاید در انتخاب شرکت طراحی سایت در نظر نگیرید اما آنچه که مسلم است یک وبسایت پس از ارائه نسخه نهایی نیز نیازمند رفع باگ ها و ارتقا هست تا همیشه در دسترس کاربران باشد.

6
تمامی اقدامات یک شرکت طراحی سایت برای ساخت سایت

مراحل ساخت وب سایت

طراحی وب سایت مانند بسیاری از فعالیت های دیگر، نیاز به برنامه ریزی و انجام یک سری مراحل استاندارد دارد. با رعایت استاندارد هایی که در طی مراحل ساخت سایت وجود دارند، قطعا نتیجه ی کار بسیار حرفه ای و رضایت بخش خواهد بود. در ادامه به مراحلی که یک سایت از زمان سفارش تا تحویل طی می کند اشاره کرده ایم:

اولین و مهمترین مرحله در طراحی سایت تعریف دامنه و محدوده پروژه است. در این مرحله مشخص می شود که مشتریان شما دقیقا چه افرادی هستند، شما چه خدمات یا محصولاتی را در سایت خود ارائه می دهید و قرار است با چه برند هایی به رقابت بپردازید. نوع دیزاین و ساختار صفحات متاثر از حوزه فعالیت وب سایت شما خواهد بود.

در این مرحله وایر فریم (Wire Frame) وب سایت آماده می شود. وایرفریم به صورت شماتیک محل قرارگیری عناصر و صفحات مختلف سایت و ارتباط آن ها با یکدیگر را نشان می دهد. در این مرحله هیچ گونه طراحی بصری بر روی سایت انجام نمی شود و تنها از دید فنی و تجربه ی کاربری پروژه سایت بررسی می شود.

در این مرحله تمامی عناصری که به نوعی نقش ظاهر سایت را ایفا می کنند، پیاده می شوند. طراحی المان های ظاهر سایت با توجه به رنگ سازمانی و برند کسب و کار انجام می شود. در این مرحله طراح سعی می کند ادراکی از برند به کاربر منتقل کند. پس فضاسازی را با توجه به هارمونی رنگ برند و نوع فعالیت،انجام می دهد.

در این مرحله با توجه به نوع زبان برنامه نویسی که تیم طراحی سایت دارد، پیاده سازی کد های وب سایت انجام می شود. در واقع در این مرحله تمامی امکاناتی که کاربر و مدیر سایت می بینند به صورت داینامیک در آمده و مدیر می تواند وب سایت خود را مدیریت کرده و کاربر نیز از امکانات آن استفاده کند.

قبل از راه اندازی اصلی وب سایت، سایت را بر روی هاست و دامنه ی تست می توان آنلاین کرد و تمامی ویژگی های آن را بررسی و تست نمود. در این مرحله ریسپانسیو بودن یا همان واکنش گرایی وب سایت در مرورگرهای مختلف (کروم، سافاری، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر) و چند دستگاه با رزولوشن های مختلف (لپ تاپ، تبلت و موبایل) بررسی می شود.

در مرحله تست، کارکرد صحیح سایت مورد بررسی قرار میگیرد، اما این پایان بررسی عملکرد وب سایت نیست، بلکه پس از راه اندازی وب سایت، ویژگی های سایت توسط شما و کاربران بررسی می شود. در این مرحله در صورت بروز مشکل فنی یا ساختاری در سایت اقدام به برطرف نمودن آن خواهیم کرد. لازم به ذکر است به مرور شما به نسخه های حرفه ای تر از وب سایت خود میرسید.

وب سایت نیز مانند یک موجود زنده نیازمند مراقبت و نگهداری مستمر است. برای آنکه سطح رضایت کاربران از سایت را افزایش دهید در این مرحله عملکرد وب سایت به صورت پیوسته مانتیور می گردد و در صورت بروز مشکل اقدام به برطرف کردن آن ها می شود.

وب سایتی که در معرض نمایش قرار نگیرد مانند آن است که اصلا وجود ندارد بنابراین در آخرین مرحله به دنبال این خواهید بود که سایت خود را به کاربران نمایش دهید و گوگل بهترین ویترین را دارد و با سئو میتوانید جایگاه مناسبی در ویترین گوگل داشته باشید.

هزینه پروژه طراحی سایت شما چقدر است؟

قیمت طراحی سایت

هزینه ی طراحی سایت با توجه به نوع وب سایت و عملکرد آن کاملا می تواند متفاوت باشد. در وب سایت هایی که برای پیاده سازی آن ها از سیستم های مدیریت محتوا (cms) آماده مانند ووردپرس استفاده می شود هزینه پیاده سازی سایت به مراتب پایین تر است. اما در مقابل اگر وب سایت قرار باشد به صورت اختصاصی کد نویسی شود، قیمت سایت افزایش پیدا می کند. یک شرکت طراحی وب سایت قیمت پروژه را بر اساس میزان نیرو و زمان مورد نیاز برای انجام پروژه طراحی سایت تعیین میکند.

طراحی سایت شرکتی

مناسب شرکت ها و ارگان ها

3 - 6 میلیون تومان
 • صفحه اصلی
 • صفحه محصولات یا خدمات
 • صفحه بلاگ
 • صفحه تماس با شرکت
 • صفحه درباره شرکت
طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت اختصاصی

مناسب برای کارآفرینی

بالاتر از 8 میلیون تومان
 • صفحات معرفی
 • صفحات کاربرد
 • مطابق استانداردهای سئو
 • دیزاین زیبا
 • صفحه بلاگ
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت فروشگاهی

فروشگاه اینترنتی و فروش آنلاین

6 - 15 میلیون تومان
 • دسته بندی و فیلترینگ عالی
 • سامانه پیامکی
 • برنامه ریزی حرفه ای برای خرید
 • دیزاین عالی
 • مقایسه محصولات
طراحی سایت فروشگاهی

پشتیبانی سایت چگونه انجام می شود؟

پشتیبانی یا همان نگهداری از وب سایت به عنوان یک فاکتور حیاتی در داشتن یک وب سایت با عملکرد درست، محسوب می شود. ما در آنیز وب پس از راه اندازی وب سایت، به مدت یکسال به صورت رایگان هر گونه خطا یا مشکل ناشی از مباحث فنی یا ظاهری وب سایت را برطرف می نماییم. در واقع ما متعهد هستیم بهترین سطح از خدمات پشتیبانی و نگهداری سایت را به مشتریان خود در شرکت طراحی سایت آنیز وب ارائه دهیم. همچنین انجام هرگونه تغییرات در وب سایت پس از مرحله ی راه اندازی شامل هزینه می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیز می توانید با مشاورین ما در آنیز وب در ارتباط باشید.

خدمات طراحی سایت شرکت آنیز وب

در شرکت طراحی سایت آنیز وب مانند سایر شرکت های حرفه ای فعال در حوزه ی وب، تمامی خدمات مربوط به برنامه نویسی حرفه ای سایت انجام می شود. از جمله خدمات طراحی وب سایت آنیز وب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوا (CMS)

طراحی سایت اختصاصی به زبان PHP

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی گرافیکی و کدنویسی فرانت سایت

طراحی سایت چقدر زمان نیاز دارد؟

اکثر پروژه های طراحی سایت در یک شرکت طراحی سایت ممکن است بین 6 تا 16 هفته زمان برای پیاده سازی نیاز دارند که در برخی پروژه های بزرگتر و پیچیده تر ممکن است بیش از 6 ماه زمان برای ساخت سایت نیاز باشد. البته زمان آماده سازی مانند قیمت حدودی می باشد و هر شرکت با توجه به ظرفیت و توانمندی خود زمان تحویل پروژه سایت را در قرارداد عقد شده با مشتری مشخص می کند.

نوع سایت زمان مورد نیاز برای اجرا حداقل نیروی مورد نیاز
طراحی سایت شرکتی 1 تا 2 ماه 2 نفر
طراحی سایت فروشگاهی 3 تا 4 ماه 4 نفر
طراحی سایت اختصاصی 5 تا 6 ماه 7 نفر
جزئیات و انواع طراحی سایت

پیرامون طراحی سایت

طراحی سایت شخصی

اگر شما هم به دنبال طراحی سایت شخصی برای خود هستید تا بتوانید از طریق آن نظر کاربران را جلب کنید، حتما این مقاله را بخوانید. داشتن یک سایت شخصی با طراحی منحصر به فرد علاوه بر جذب

طراحی سایت هنری

شرکت بیمه هیسکاکس (Hiscox Ltd) تخمین زده است که فروش آنلاین آثار هنری در جهان نرخ سالیانه 24 درصد دارد و تا سال 2020 به 9.58 میلیارد دلار خواهد رسید و رشد آن ادامه خواهد داشت. این

شرکت طراحی سایت در تهران

طراحی سایت شامل تمامی فرایندهایی می باشد که مربوط به طراحی و عملکرد یک وب سایت است. این فرایند ها شامل طراحی گرافیک و رابط کاربری در بخش front-end (توسط کاربر دیده می شود) و کد

طراحی سایت اختصاصی

طراحی وب سایت اختصاصی یکی از انواع طراحی وب است که توسط شرکت های طراح و توسعه دهنده وب حرفه ای انجام می شود. وب سایت اختصاصی یا همان سفارشی زمانی مورد نیاز است که بخواهیم امکانات

قیمت طراحی سایت

هزینه ی طراحی سایت، جزو مهمترین فاکتورهایی است که مشتریان به هنگام انتخاب یک شرکت طراحی سایت، به آن توجه می کنند. نه تنها در طراحی سایت، بلکه در تمامی پروژه ها، بودجه و هزینه ای

طراحی سایت شرکتی کاملا حرفه ای و تخصصی

اگر به دنبال یک روش تبلیغاتی موثر در فضای اینترنت هستید، پیشنهاد ما به شما طراحی سایت برای شرکت یا کسب و کارتان است. زیرا حضور و فعالیت مخاطبان و مشتریان شما در فضای مجازی، نسبت

طراحی وب سایت با وردپرس

امروزه اکثر مشاغل و کسب و کارها با ورود به دنیای تجارت الکترونیک و طراحی سایت با وردپرس باعث رونق فعالیت خود شده اند. زیرا تمامی افراد و مشتریان در فضای آنلاین حضور دارند و اگر

طراحی سایت فروشگاهی

در همه جای دنیا افراد با راه اندازی یک فروشگاه یا مغازه و حتی یک شرکت در زمینه های مختلف، اقدام به فروش محصولاتشان در سطح منطقه ی خود می کنند. در این میان بسیاری از افراد هستند که

ارتباط با آنیز وب

جهت ارتباط با کارشناس فنی یا فروش و ارسال داکیومنت پروژه و دریافت مشاوره رایگان از طریق روش های زیر با ما ارتباط داشته باشید.

ارتباط با ما