سئو سایت به چه معناست؟

سئو سایت چیست؟

سئو (به انگلیسی: SEO) مخفف عبارت Search engine optimization و در لغت به معنای بهینه سازی موتور جستجوگر است. به طور کلی سئو، مجموعه فعالیت هایی است که بر روی یک وب سایت انجام می شود تا به استاندارد هایی که موتورهای جستجوگر به ویژه گوگل تعیین می کنند، نزدیک شود.

مشاهده نمونه کارها

کمک به موتور جستجو

شما با سئو سایت خود به موتور جستجو یا گوگل کمک میکنید که بتواند اطلاعات را بهتر دسته بندی کند.

بهینه سازی موتور جستجو

هدف از سئو این است که با استاندارد کردن اطلاعات سایت خود موتور جستجو را بهینه کنید تا نتایج بهتر ارائه دهد.

دیده شدن سایت شما

با سئو به موتور جستجو کمک میکنید و موتور جستجو هم در قبال استاندارد شدن، سایت شما را در معرض نمایش بیشتر قرار میدهد.

اقدامات لازم برای سئو سایت

سئو سایت شامل چه فعالیت هایی است؟

فعالیت سئو سایت از مجموعه فعالیت هایی تشکیل میشود که بر اساس تغییرات روی خود سایت یا تغییرات در سایت های دیگر و همچنین بر اساس فنی یا غیر فنی بودن اقدام تقسیم بندی میشود.

سئو داخلی - on-page

در سئو آن پیج یا سئو داخلی بر روی محتوا، تصاویر، لینک ها، لینک سازی و دیزاین و غیره تمرکز خواهد شد برای مثال:

 • یافتن بهترین کلمات کلیدی
 • تعیین تایتل و عناوین بهینه صفحات
 • تعیین دیسکریپشن سئو بیس
 • لینک سازی داخلی صفحات
 • تولید محتوا با کیفیت پیرامون کلمات کلیدی
 • قرار دادن تصاویر بهینه و اختصاصی
 • توضیحات برای لینک و تصویر

سئو خارجی - off-page

سئو آف پیچ، شامل مجموعه فعالیت هایی است که باعث می شود وب سایت شما از نظر گوگل، قابل اعتماد و معتبر باشد. در واقع شما این اعتبار و اعتماد را از طریق دریافت لینک از سایر سایت ها یا فعالیت در شبکه های اجتماعی کسب می کنید.

فعالیت هایی که مرتبط با سئو آف پیج می شود:

 • بک لینک سازی
 • ریپورتاژ آگهی
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • بلاگ سازی

سئو تکنیکال - technical seo

سئو تکنیکال شامل اقداماتی است که در کدنویسی سایت انجام شود. سئو تکنیکال باعث می شود ربات های گوگل بتوانند بهتر و سریع تر صفحات سایت را بررسی و ایندکس کنند.

 • بهبود سرعت سایت
 • موبایل فرندلی بودن سایت
 • قابل خزش بودن صفحات برای ربات های گوگل
 • معماری سایت
 • استراکچر دیتا و ریچ اسنیپت
 • امنیت وب سایت
جهت سفارش سئو سایت تماس بگیرید

سفارش سئو سایت

جهت سفارش سئو سایت یا دریافت مشاوره رایگان و آنالیز وب سایت از نظر سئو می توانید آدرس سایت یا داکیومنت وب سایت مورد نظرتان را در قالب یک فایل برای کارشناسان شرکت سئو سایت آنیز وب ارسال کنید یا از طریق شماره تماس از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

ارسال جزئیات سایت تماس با کارشناس
چرا برای سئو سایتتان هزینه کنید؟

چرا سئو وبسایت اهمیت دارد؟

شما برای افزایش فروش و مشتریان خود ممکن است روش های مختلفی به ذهنتان برسد اما اگر تمامی جوانب روش های تبلیغ را بسنجید متوجه خواهید شد که سئو با توجه به همیشگی بودنش ارزنده تر و نتیجه بخش تر از روش های تبلیغ دیگر است و علاوه بر این به برند شما اعتبار و اعتماد میدهد.

با سئو مشتریان شما افزایش خواهد داشت

اگر یک وب سایت دارید و میخواهید مشتریان خود را از طریق سایت افزایش دهید، یک راه تبلیغاتی خوب کار کردن بر روی سئو سایتتان است. سئو یک فرایند تقریبا زمان بر تر، نسبت به سایر روش های تبلیغاتی است اما زمانی که به بازدهی برسد، بسیار سود آور تر و تاثیر آن بلند مدت است.

بودن در نتایج گوگل یک تبلیغ طولانی مدت است

منظور از سود آوری بالاتر روش تبلیغاتی سئو این است که وقتی وب سایت شما در صفحه ی اول گوگل دیده شود جایگاهی را که به دست آورده اید می توانید با تداوم سئو حفظ کنید و این در بلند مدت نسبت به سایر روش های تبلیغاتی دیگر هزینه کمتر و بازدهی بالاتری خواهد داشت. و با نگه داری از سئو سایت خود میتوانید سود خود را در طولانی مدت تمدید کنید.

حضور در نتایج گوگل به برند شما اعتبار میدهد

امروزه کاربران اعتماد بیشتری به سایت های توصیه شده توسط گوگل دارند و شاید بتوان گفت حضور یک سایت در نتایج جستجوی گوگل اعتمادی در دل مشتری ایجاد میکند که روش های تبلیغ دیگر تا این حد معتبر نخواهند بود.

برای سئو سایت چه مراحلی طی میشود؟

مراحل انجام سئو

سئو سایت شامل هزاران فعالیت مداوم و موازی است. در زیر به مراحل عمده ای آن اشاره میکنیم اما باید توجه داشته باشید که سئو از فراهم کردن بسترهای لازم تا برنامه ریزی هدفمند تولید محتوا و لینک سازی تا تحلیل نتایج سایت و بررسی مداوم رقبا و آخرین بروزرسانی های گوگل شامل هزاران مرحله کوچک است که باید به همه آنها توجه کرد.

1- استراتژی تولید محتوا و کلمات کلیدی

تهیه یک برنامه مشخص و از پیش تعیین شده برای کلمات کلیدی هدف وب سایت و تولید محتوا و لینک سازی بین صفحات سایت

2- معماری صفحات سایت طبق استراتژی

تعیین ساختار و صفحه بندی صفحات سایت و نحوه لینک دهی به صفحات مهم بر اساس استراتژی محتوا و کلمات کلیدی

3- آغاز سئو تکنیکال Technical SEO

کار روی موارد فنی و کدهای سایت برای آماده سازی بستر سئو سایت از جمله تگ ها و سرعت سایت و استاندارد سازی کدها

4- آغاز سئو داخلی یا On-page SEO

تمرکز تیم سئو روی انجام کارهای سئو داخلی، افزودن مطالب، لینک سازی مقالات، تصاویر اختصاصی و زیبا و در کل ارائه محتوای مفید برای کاربران

5- آغاز سئو خارجی Off-page SEO

ساخت بک لینک های مفید به سایت از وبسایت های با اعتبار دامنه بالا، بلاگ سازی و لینک دهی در وبسایت های بلاگی و افزایش اعتبار سایت در نتیجه لینک سازی خارجی

6- تداوم سئو، بررسی سایت و آنالیز رفتار رقبا

آنالیز رتبه صفحات سایت در گوگل و بررسی رفتار رقبا و تغییرات تدریجی در رفتار و استراتژی صفحات و محتوای سایت برای رشد سایت

انواع روش های سئو بنابر مقید بودن بر اصول استاندارد سئو

انواع روش های سئو چیست؟

سئو به طور کلی به سه روش مختلف انجام می شود که هر یک از این روش ها بر اساس ماهیت اجرایی که دارند دارای نام های متفاوتی هستند. در ادامه دلیل آن را برای شما بازگو می کنیم:

روش اول: سئو کلا سفید (White Hat SEO)

در سئو کلاه سفید ملاک اصلی انجام فعالیت هایی است که به صورت استاندارد در سئو وجود دارد و نزد موتورهای جستجو به ویژه گوگل تایید شده می باشند. در واقع در سئو کلاه سفید تمرکز تیم سئو بر روی جذب کاربران به بهترین روش و در ایده آل ترین حالت ممکن است. سئو کلاه سفید نسبت به دو روش دیگر زمان بر تر است اما نتایجی که ایجاد می کند پایدار تر بوده و ریسک جریمه از سوی گوگل را ندارد.

روش دوم: سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)

سئو کلاه سیاه دقیقا مقابل روش سئو کلاه سفید قرار دارد. در این روش از سئو فعالیت هایی انجام می شود که نسبت به سئو کلاه سفید، رتبه ی سایت را سریع تر بهبود می بخشد اما کاملا مغایر با استاندارد ها و قوانین گوگل می باشد. البته گوگل به طور مداوم با طراحی الگوریتم های جدید یا آپدیت الگوریتم های قبلی خود، اقدام به جریمه ی وب سایت هایی می کند که از این روش در بهینه سازی سایت خود انجام می دهند. برخی از روش ها ی سئو کلاه سیاه شامل موارد زیر است:

 • تولید محتوا تکراری
 • لینک سازی بیش از حد داخل در متن محتوا
 • تکرار بیش از حد کلمه کلیدی
 • بک لینک سازی انبوه

روش سوم: سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO)

روش کلاه خاکستری به روش هایی در سئو اشاره دارد که به اندازه سئو کلاه سفید استاندارد نیست و به اندازه ی سئو کلاه سیاه سایت را با خطر جریمه های سنگین رو به رو نمی کند. در واقع در این روش سئو کاران فعالیت هایی را انجام می دهند که از نظر گوگل هنوز تخطی از قوانین شناخته نمی شود اما ارزش افزوده ای هم عاید کاربران سایت نمی کند. برای مثال شما به دنبال دانلود یک مقاله خاص هستید و با سرچ در گوگل به وسایتی برخورد می کنید که در توضیحات تایتل و متا خود اشاره به دانلود رایگان این مقاله کرده است. شما پس از کلیک و وارد شدن به سایت متوجه می شوید که لینک دانلود به درستی کار نمی کند و اصلا مقاله ای برای دانلود در کار نیست.

سئو کلاه خاکستری تنها باعث افزایش بازدید سایت می شود، اما به دلیل آنکه رضایت کاربران را در سطح پایینی قرار می دهد، اعتماد به برند شما را از بین می برد.

زمان مورد نیاز برای سئو سایت

چقدر زمان نیاز است که به صفحه ی اول گوگل برسیم؟

پاسخ به این سوال را یک سئوکار حرفه ای هیچ گاه با یک عدد و رقم مشخص برای مشتری خود تعیین نمی کند. از آنجاییکه طراحی و سئو سایت یک روش تبلیغاتی رقابتی است و گوگل نیز به صورت پیوسته الگوریتم های خود را آپدیت می کند و همچنین روزانه 10 ها سایت به مجموع رقبا شما اضافه می شود پس نمی توان گفت سایت شما با آغاز سئو دقیقا در چه زمانی رتبه ی اول سرچ گوگل می شود. مدت زمان قرار گیری هر سایت در صفحه ی اول گوگل با کلمات کلیدی هدف، بسته به نوع حوزه ی فعالیت سایت می تواند از حداقل 3 ماه تا حداکثر بیش از یک سال زمان بر باشد. اما یک شرکت سئو سایت میتواند به صورت دقیق مشخص کند که برنامه ای برای سئو سایت شما خواهد داشت. و اجرای این برنامه تضمین خواهد شد.

سئو سایت یک فعالیت رقابتی است

سئو یک فعالیت تضمینی نیست چون شما تعداد رقبا و میزان تلاششان برای رسیدن به صفحه اول گوگل را نمیدانید.

الگوریتم های گوگل در حال تغییر هستند

موتور جستجوی گوگل استراتژی خود برای طبقه بندی و رتبه بندی وب سایت ها را به صورت مداوم ارتقا میدهد و بروز میکند.

زمان رسیدن به صفحه اول گوگل حدودی است

با توجه به میزان تلاش رقبا و الگوریتم های موتور جستجو زمان رسیدن به صفحه اول حدودی تخمین زده خواهد شد.

سوال های شما در انتخاب شرکت سئو سایت

چه سوالاتی باید از شرکت سئو، قبل از آغاز فعالیت سئو بپرسید؟

اگر میخواهید تیم یا شرکت سئو سایت مورد نظر خود را با دقت بیشتر انتخاب کنید، حتما قبل از پرداخت هر گونه هزینه ای سوالات زیر را به جهت شفافیت هرچه بیشتر فعالیت های تیم سئو بپرسید:

پاسخ: به طور استاندارد یک تیم ماهر سئو باید هر سه بخش سئو داخلی (on-page)، سئو خارجی (off-page) و سئو فنی (technical) را انجام دهد. و با در نظر گرفتن نوع فعالیت سایت ساختار و استراتژی سئو را مشخص کند.

تولید محتوا برای وب سایت مانند غذا برای انسان است و تیم سئو بایستی در ابتدای کار با در نظر گرفتن کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت سایت کمیت و کیفیت تولید محتوای گروه سئو سایت را مشخص کند.

سئو کارآمد یک فعالیت زمان بر است اما این موضوع نباید مانع از آن شود که یک شرکت سئو از دادن برنامه حدودی زمان خودداری کند. به طور کلی می توانیم که بعد از 6 ماه شما می توانید نتایج حاصل از انجام تکنیک های سئو را مشاهده کنید. البته فراموش نکنید کسب جایگاه در سئو به سلامت فنی سایت شما نیز بسیار بستگی دارد. هرچه سریعتر فاکتور های فنی سایت بررسی شوند و بهبود پیدا کنند، نتایج سئو نیز سریعتر پدیدار می شوند.

یک تیم سئو حرفه ای سایت برای انجام سئو خوب برای سایت شما باید از ابزار های مناسب جهت استاندارد کردن محتوا و ساختار سایت استفاده کنند. ابزار هایی مانند سرچ کونسول گوگل (google search console) برای تحلیل رفتار کاربران یا ابزاری مانند GTmetrix برای بررسی سرعت لود سایت یا از فتوشاپ برای تهیه تصاویر اختصاصی برای وب سایت و موارد بسیار دیگر مانند ahref یا semrush و kwfinder که به حرفه ای شدن وب سایت شما کمک میکنند.

برخی شرکت ها قول تعداد بالایی بک لینک در مدت زمانی بسیار کوتاه را می دهند که این مورد تنها جزو تکنیک های سئو کلاه سیاه است. تیم سئو باید به طور پیوسته بر روی لینک سازی های خارجی سایت نظارت داشته و بر روی کیفیت لینک های ورودی به سایت تمرکز کند.

شما می توانید از شرکت یا کارشناس سئو برای نمونه یک گزارش سئو را دریافت کنید. یک شرکت سئو کار یا سئو کار حرفه ای باید بتواند در گزارش پیشرفت خود میزان بهبود سایت و نرخ KPI اندازه گیری شده را نمایش دهد. معمولا گزارش های پیشرفت پروژه به صورت ماهیانه به مشتریان ارائه می شود. نتایج جستجو ماهیانه نیز می تواند گاها متفاوت باشد و دلایل مختلفی نیز داشته باشد مانند آپدیت الگوریتم های مختلف گوگل که ممکن است رتبه های وب سایت های مختلف را به تغییر دهد.

چرا سئو ارزان نیست؟

سئو به سه دلیل روش تبلیغاتی گرانی است:

1- نسبت به سایر روش ها بازه ی زمانی بیشتری برای نتیجه گرفتن در کلمات کلیدی هدف مورد نیاز است.

2- برای ایجاد یک وب سایت و بهبود مستمر سئو به منابع زیادی از جمله حجم قابل قبولی از محتواهای با کیفیت، فعالیت و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، هزینه و تلاش برای بک لینک سازی های خارجی قوی و ... مورد نیاز است.

3- استفاده از دانش و تجربه ی یک نیرو یا تیم متخصص برای بهبود سئو سایت شما مورد نیاز است.

قیمت سئو سایت چگونه محاسبه می شود؟

هزینه سئو سایت، با توجه به فاکتورهای مختلفی بررسی می شود. از آنجاییکه زمینه ی فعالیت هر وب سایت و شرایط رقبا در هر حوزه متفاوت است، پس تعرفه سئو هر سایت با سایت دیگر می تواند متفاوت باشد. از جمله فاکتورهایی که در هزینه بهینه سازی وب سایت تاثیر گذار است شامل موارد زیر می شود:

 • میزان سختی و چگالی سرچ کلمات کلیدی هدف
 • تعداد کلمات کلیدی هدف گذاری شده
 • وضیعت سایر رقبا در کلمات کلیدی هدف
 • سطح تخصص و دانش فنی تیم سئو

بهترین شرکت سئو در تهران

شرکت آنیز وب از جمله شرکت های فعال در زمینه بهینه سازی و سئو سایت در تهران است که با تکیه بر دانش و مهارت چند ساله ی نیروهای متخصص خود، در زمینه ی سئو و بهینه سازی حرفه ای سایت، فعال است. آنیز وب به عنوان یک شرکت سئو در تهران، خدمات سئو و راه کارهای حرفه ای به جهت بهبود رتبه ی سایت ارائه می دهد. همین الان می توانید برای اطلاع از جزئیات پروژه سئو خود، با کارشناسان آنیز وب از طریق شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید.

سئو و جزئیات بهینه سازی موتور جستجو

پیرامون سئو

خدمات سئو

طبق بررسی های انجام شده 55 درصد از کسب و کارهای آنلاین بر روی خدمات سئو حرفه ای سایت سرمایه گذاری می کنند. اما قبل از اینکه تصمیمی برای سفارش خدمات سئو سایت بگیرید، باید پاسخ به

شرکت سئو در تهران

اگر دارای یک سایت فعال هستید و یا می خواهید یک وبسایت راه اندازی کنید، بهتر است برای دریافت خدمات سئو نیز اقدام نمایید. هدف سئو کمک به وب سايت ‌ها در به دست آوردن رتبه ی بالا در

قیمت سئو سایت

سئو (SEO) یک روش تبلیغاتی با هزینه ی تقریبا بالا، ولی دارای اثر طولانی مدت است. به چند دلیل مهم، هزینه سئو وب سایت ها معمولا بالا است: 1- زمان زیادی را باید صرف بهینه سازی وب سایت

ارتباط با آنیز وب

جهت ارتباط با کارشناس فنی یا فروش و ارسال داکیومنت پروژه و دریافت مشاوره رایگان از طریق روش های زیر با ما ارتباط داشته باشید.

ارتباط با ما