خدمات سئو

خدمات سئو سایت چیست؟

طبق بررسی های انجام شده 55 درصد از کسب و کارهای آنلاین بر روی خدمات سئو حرفه ای سایت سرمایه گذاری می کنند. اما قبل از اینکه تصمیمی برای سفارش خدمات سئو سایت بگیرید، باید پاسخ به این دو پرسش را به خوبی بدانید:

🔍 خدمات سئو چیست؟

 🔍 شرکت سئو چه خدماتی را به شما ارائه می دهد؟

اگر میخواهید برای دو پرسش بالا پاسخ های کاملی داشته باشید یا اینکه به خوبی بدانید که هنگام استخدام یک شخص سئو کار یا سفارش پروژه ی سئو به یک شرکت سئو باید چه انتظاراتی داشته باشید و در رابطه با خدمات سئو شرکت آنیز وب نیز اطلاعاتی کسب کنید، پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را تا انتها بخوانید:

تعریف خدمات سئو

خدمات سئو، خدماتی است که توسط یک شرکت یا شخص سئو کار برای افزایش رتبه ی سایت در نتایج موتورهای جستجو به ویژه گوگل و افزایش ترافیک ورودی به وب سایت از طریق جستجو طبیعی، ارائه می شود.

با کمک خدمات سئو، محصولات و برند شما به کاربران جستجو کننده در گوگل معرفی می شود و می توانید از این طریق درآمد قابل توجهی کسب کنید.

برای مثال فرض کنید شما یک شرکت در زمینه ی فروش فرش های ماشینی هستید و میخواهید از طریق گوگل، مشتری جذب کنید. در اینصورت شرکت سئو به شما کمک می کند با کلمات کلیدی که کاربران هدف شما جستجو می کنند، به صفحه ی اول گوگل راه پیدا کنید. کلماتی مانند:

خرید فرش ماشینی ارزان

خرید فرش ماشینی در تهران

خرید فرش کودک

و...

از آنجاییکه گوگل چیزی حدود 200 فاکتور را برای رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو اعلام کرده است، بهینه سازی سایت برای قرار گرفتن در نتایج ابتدایی گوگل، نیازمند تخصص و مهارت است. بنابراین برای دریافت خدمات سئو باید به شرکت ها یا اشخاص حرفه ای در این زمینه باید مراجعه کنید.

شرکت های سئو چه خدمات سئویی را ارائه می دهند؟

الگوریتم های گوگل از زمان ایجاد تا به امروز تغییرات زیادی داشته اند و در راستای بهبود تجربه و رضایت کاربران، به طور پیوسته به روز رسانی می شوند. 

در این میان شرکت های سئو با بهره گیری از دانش به روز و تجربه در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت های مختلف، به بسیاری از کسب و کارهای آنلاین در افزایش فروش و برندینگ کمک بزرگی کرده اند.

به عنوان مثال خدمات سئویی که شرکت های معتبر ارائه می دهند، شامل موارد زیر است:

✔️ سئو داخلی (On Page SEO)

✔️ سئو خارجی (Off Page SEO)

✔️ سئو محلی (Local SEO)

✔️ سئو تکنیکال (Technical SEO)

✔️ و...

حال که متوجه شدیم ارائه خدمات سئو به چه معناست باید به دنبال پاسخ برای پرسش دوم باشیم. یعنی آنکه یک شرکت سئو باید چه خدمات سئویی را به شما ارائه بدهد. در ادامه شرح خدمات سئو را برای شما آورده ایم:

1- ممیزی سئو (SEO Audit)

هر شرکت سئویی که خدمات سئو گوگل را ارائه می دهد باید ممیزی سئو را نیز انجام دهد. در ممیزی سئو، وضعیت سئو وب سایت شما توسط یک تیم حرفه ای مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. 

در واقع با کمک ممیزی سئو سایت شما با نگاه عمیق تری نسبت به قبل بررسی و تحلیل خواهد شد. فراموش نکنید نتایجی که یک تیم متخصص می تواند با بررسی دقیق وضعیت سئو یک سایت به دست بیاورد با نتیجه حاصل از آنالیز سایت با ابزارهای مختلف سئو یکسان نیست.

با کمک ممیزی سئو، شرکت سئو کننده می تواند یک استراتژی درست برای بهبود وضیعت سئو سایت ارائه کند. 

اگر شرکتی که از ارائه گزارش ممیزی سئو اجتناب کند، نشان دهنده ی این است که نمی خواهد زمان کافی برای بررسی وضیعت سئو سایت شما بگذارد و در عوض با ارائه یک سری گزارش های از پیش آماده شده به انجام کار برای شما تظاهر خواهد کرد.

گزارش ممیزی سئو باید متناسب با کسب و کار، برند و مشتریان آماده شود.

2- تجزیه و تحلیل رقبا

شما با کمک تجزیه و تحلیلی که شرکت سئو بر روی رقبا صنعت شما انجام می دهد می توانید استراتژی سئو خود را بهبود ببخشید و نقاط ضعف رقبای خود را به نقاط قوت برای کسب و کارتان تبدیل کنید.

شما باید با شرکتی در زمینه ی خدمات سئو همکاری کنید که به صورت مستمر رقبای صنعت شما را بررسی و تجربه و تحلیل کند و فرصت های پیش رو را به شما نشان دهد.

ما در آنیز وب نیز به صورت بازه های زمانی 4 ماهه، وضعیت رقبای مشتریان خود را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم و با نتایج حاصل از این بررسی استراتژی سئو سایت ها را بهبود می بخشیم.

3- ارائه استراتژی سفارشی 

ارائه استراتژی خاص و منحصر به برند شما بخش اصلی خدمات سئو گوگل یک شرکت معتبر است. زمانیکه شما یک نقشه ی راه که خاص کسب و کارتان هست، داشته باشید می توانید نرخ بازگشت سرمایه خود در سئو را چند برابر کنید، که نتیجه ی آن بازدید کنندگان بیشتر سایت و فروش بیشتر از محصولات و خدمات شما است.

بسیاری از شرکت هایی که خدمات سئو ارزان را ارائه می دهند از دادن استراتژی متناسب با کسب و کار شما در سئو اجتناب می کنند و از آنجاییکه داشتن استراتژی مناسب برند، مهم ترین بخش سئو است، به هیچ عنوان از این خدمت مهم در هنگام سفارش سئو چشم پوشی نکنید.

تنها 25 درصد از کاربران به صفحه ی دوم و سایر صفحات دیگر در نتایج گوگل می روند، بنابراین بسیار مهم است که شما بتوانید با کمک خدمات سئو به رتبه اول در سرچ گوگل راه پیدا کنید.

4- خدمات سئو خارجی (Off Page SEO)

یکی از بخش های مهم در بهینه سازی وب سایت، بهینه سازی خارج از سایت است. در این حالت به فاکتورهایی در سئو توجه می شود که در خارج از سایت حضور دارند و انجام آن ها موجب بهبود رتبه ی سایت در نتایج گوگل می شود.

به عنوان مثال لینکی که شما از سایت خود در بخش پروفایلتان در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید در صورتیکه بتواند ترافیک ورودی از شبکه ی اجتماعی به سمت سایت جذب کند، میتواند تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت داشته باشد. 

به طور کلی تمام سیگنال هایی که وب سایت شما از طریق لینک های خارجی مرتبط دریافت می کند، جزو بخش اصلی سئو خارجی سایت است. در سئو آف پیج تمرکز بر روی برند سازی کسب و کار است.

در هنگام انتخاب شرکت سئو، در رابطه با خدمات آن شرکت در زمینه ی سئو خارج از صفحه سوال کنید و دقیقا بدانید که شرکت مربوطه چه خدمات سئو خارجی ارائه می دهد.

خواندن این مقاله را از دست ندهید: off page seo چیست؟

5- خدمات سئو داخلی (On Page SEO)

بهینه سازی داخلی سایت یکی دیگر از بخش های مهم در انجام خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت است. در بهینه سازی سئو آن پیج، شرکت سئو بر روی بهینه سازی تمام ویژگی های داخل وب سایت برای گوگل متمرکز می شود. به عنوان مثال چند نمونه از ارائه خدمات سئو داخلی در زیر آمده است:

☑️ به روز رسانی تگ عنوان، توضیحات متا و تگ های H1-H6

☑️ بررسی و بهینه سازی ساختار صفحات سایت، لینک سازی های داخلی و ری دایرکت صفحات 

☑️ ایجاد نقشه ی سایت 

☑️ بهینه سازی تصاویر موجود در سایت 

☑️ بهینه سازی محتوا وب سایت با کمک کلمات کلیدی مرتبط و قابل جستجو 

☑️ بررسی و تجزیه و تحلیل تجربه ی کاربری، طراحی و سرعت سایت 

سئو On Page بخش بسیار مهمی در انجام خدمات سئو است، بنابراین اگر شرکت سئو کننده این خدمات را ارائه نمی دهد، بی شک باید دنبال گزینه ی دیگری برای سفارش خدمات سئو سایت خود بگردید.

خواندن این مقاله را از دست ندهید: سئوی داخلی چیست

6- سئو محلی (Local SEO

خدمات سئو محلی یکی از بخش های مهم در فرایند سئو است که متاسفانه خیلی از سئوکارها به آن توجه چندانی ندارند. اگر شما کسب و کاری دارید که خدمات و محصولات خود را تنها برای مکان جغرافیایی خاصی ارائه می دهید، فراموش نکنید که حتما سئو محلی برایتان بسیار کاربردی خواهد بود.

با کمک سئو محلی کسب و کارتان بیشتر به مشتریانی نمایش داده می شود که به لحاظ فاصله ی مکانی به شما نزدیک تر هستند. بنابراین اگر این شرایط برای شما صدق می کند از شرکت سئو سایت بخواهید این سرویس را برای شما انجام دهد.

7- سئو تکنیکال (Technical SEO)

در سئو فنی یا تکنیکال بر روی فاکتورهای فنی تمرکز می شود که باعث بهبود رتبه ی سایت در نتایج جستجو گوگل می شود. 

در واقع در سئو فنی به بهبود کد نویسی سایت توجه می شود تا وب سایت به صورت کارآمد و موثر عملکرد داشته باشد. برای مثال فاکتورهایی مانند سرعت لود وب سایت، واکنش گرایی صفحات سایت، استفاده از ssl و... جزو فاکتورهای سئو تکنیکال است. 

سئو فنی نیز مانند سایر بخش های فرایند سئو بسیار مهم و کاربردی است و گوگل بر روی این بخش از سئو سایت ها حساس است، بنابراین بسیار مهم است که سئو فنی جزو خدمات سئویی باشد که شرکت سئو کننده به شما ارائه می دهد.

8- گزارش ماهیانه عملکرد

شفافیت در هر کاری بسیار مهم است. خدمات سئو نیز از این موضوع مستثنی نیست. شما به شرکت سئویی احتیاج دارید که بتوانید به آن اعتماد کنید، بنابراین شرکت خدمات سئو گوگل باید بتواند به طور منظم گزارش ماهیانه عملکرد و پیشرفت سئو سایت را در اختیار شما قرار دهد.

به عنوان مثال گزارش سئو شما می تواند شامل میزان بازدید ماهیانه سایت، نرخ تبدیل و رتبه بندی سایت در نتایج جستجو گوگل باشد.

خدمات سئو شرکت آنیز وب

ما در آنیز وب نیز تمام خدماتی که در بالا ذکر شد به صورت حرفه ای و اصولی برای تمامی پروژه های سئو پیاده سازی می کنیم و معتقدیم که طراحی یک استراتژی هدفمند و اصولی و پیاده سازی 0 تا 100 آن رمز موفقیت سئو گوگل خواهد بود.


امتیاز 4.9
از 5
1747 رای

نظرات

 1. مهتاب رحیمی

  14 آذر 1400 12:30

  مطلب کامل و بروزی بود ممنونم ازتون
  1. riza

   14 اسفند 1400 11:34

   ممنون از توجهتون

ارسال نظر

  • مردم و لبخندها
   حیوانات و طبیعت
   غذا و نوشیدنی
   فعالیت‌ها
   سفر و مکان
   اشیاء
   نمادها
   پرچم‌ها
عکس خوانده نمی‌شود
ارتباط با آنیز وب

جهت ارتباط با کارشناس فنی یا فروش و ارسال داکیومنت پروژه و دریافت مشاوره رایگان از طریق روش های زیر با ما ارتباط داشته باشید.

ارتباط با ما