7 مزیت طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی

7 مزیت مهم طراحی سایت فروشگاهی

شاید به ذهن شما هم خطور کرده باشد که برای کسب و کارتان یک سایت اینترنتی طراحی کنید و یا استارت کارتان را با یک فروشگاهی آنلاین آغاز کنید، ولی بعدا منصرف شوید. باید بگویم که در این زمینه اشتباه می ­کنید! چرا که مزایای طراحی سایت فروشگاهی بسیار بیشتر از معایب آن است و اگر شما بتوانید یک تیم مدیریت مناسب برای سایت فروشگاهی خود ایجاد کنید، می­توانید در زمینه ی فروش آنلاین بسیار موفق شوید. در این مقاله سعی داریم شما را با تعدادی از مهمترین مزایا داشتن یک سایت فروشگاهی آشنا کنیم:

مزیت 1: گسترش حوزه ی فعالیت کسب و کار 

شما با طراحی سایت فروشگاهی می­توانید کالاها و محصولاتی را که عرضه می ­کنید، در یک محیط جغرافیایی بزرگتر به نمایش بگذارید و آنها را به تعداد بیشتری از افراد معرفی کنید. با این کار، هم از یک کسب کار خرد و محلی خارج می­ شوید و هم افراد بیشتری با شما و محصولاتتان آشنا می­ شوند و شما با ارائه محصولات متنوع می­ توانید نظر آنها را به خوبی جلب کنید و اجازه انتخاب آزادانه و متنوع محصولات را به آنها بدهید.

از طرف دیگر به دلیل وجود مشغله های فراوان و نیز درگیری افراد به کارهای روزمره و عوامل دیگر، امروزه درخواست و تمایل به سفارشات آنلاین از سایت های فروشگاهی بیشتر است. بنابراین اگر شما در طراحی سایت فروشگاهیتان، مزیت خرید آنلاین را هم قرار دهید، بی شک به تعداد مشتریانتان افزوده خواهد شد و در این صورت شانس گسترش کسب و کارتان را به خودتان می ­دهید. همچنین شما می­توانید در مناسبت های مختلف با تخفیف و امتیازات متنوع روی محصولات سایتتان، تعداد مشتری هایتان را افزایش دهید.


گسترش کسب و کار یکی از مزایا طراحی سایت فروشگاهی است

مزیت 2: بی معنا شدن زمان و مکان!!

یکی دیگر از مزایای طراحی وب سایت فروشگاهی از بین رفتن محدودیت زمانی و مکانی است. یک سایت فروشگاهی اینترنتی این قابلیت را به افراد می ­دهد که بدون مراجعه و صرف زمان برای مراجعه به فروشگاه ها، در هر موقع از شبانه روز محصول مورد نظر خود را سفارش دهند و نیز این مزیت را برای صاحب سایت ایجاد می­ کند که به صورت همزمان پاسخگوی صدها مشتری باشد و کالاهایش را به سرعت به فروش برساند. همچنین مکان فیزیکی نیز در خرید و فروش اینترنتی معنایی ندارد. اینکه مشتری از کجا اقدام به سفارش می ­کند و یا فروشنده از کدام ناحیه جغرافیایی سعی در فروش محصولاتش دارد، چندان تفاوتی نمی­ کند.


مهم نبودن زمان و مکان برای مشتری از جمله مزایا طراحی سایت فروشگاهی است

مزیت 3: نظارت دقیق تر بر فروش کالا

با داشتن یک وب سایت فروشگاهی می توانید نظارت بیشتر، دقیق تر و کنترل شده ای بر محصولاتتان داشته باشید. به این صورت که شما می­ توانید از بخش انتقادات و پیشنهادات کاربران و مشتریانتان میزان رضایتمندی و عدم رضایت آنها از محصولات دریافتیشان را متوجه شوید و بدانید که کدام محصولات به چه دلیل مشتریان بیشتری دارند و در روند بهبود این وضعیت تلاش کنید. این کار به شما این اجازه را می­دهد که میزان خروجی کالا های محبوب را نیز به صورت دقیق حساب کنید.

مزیت 4: ارائه خدمات پس از فروش

اغلب مشتریان هنگام خرید کالایی، یک نکته برایشان بسیار مهم است و آن  این است که آیا فروشنده در قبال مشکلات پس از فروش، خدماتی ارائه می­دهد؟ این امکان طراحی سایت فروشگاهی بسیار مهم است. اگر در سایتتان این ویژگی را قرار دهید که بعد از خرید در صورت وجود مشکلی در ظرف چند روز مشتری کالا را مرجوع کند و یا بسته به سلیقه خودتان می­توانید قوانینی را برای پس گرفتن کالاها وضع کنید، می­توانید اطمینان خاطر مشتریان را جلب کنید و تعداد سفارش دریافتی را افزایش دهید و این عامل سبب اعتماد بیشتر مشتریان به سایت شما و مراجعه بیشتر آنها می­شود.

مزیت 5: کاهش چشم گیر هزینه های راه اندازی فروشگاه

شما با صرف هزینه ای کم و نیز به صرفه می­توانید یک تیم موفق در قسمت فروش آنلاین به وجود آورید با وجود یک هزینه کم، یک بیزینس حرفه ای برای خود ایجاد کنید و کالاهای خود را با گستردگی بیشتر به عرضه برسانید و منفعت کسب کنید. 

مزیت 6: اعتبار برندتان افزایش می یابد

یک نکته مثبت دیگر در طراحی سایت فروشگاهی این است که شما را از کسب و کار خرد و محلی خارج می­کند و این کار باعث اعتبار بخشی به برند شما می­شود و شما را وارد بیزینس های بزرگ در عرصه منطقه ای و کشوری خواهد کرد. 

یک محصول در یک بازار مشخص ممکن است توسط رقبا کپی شود. اما این برند است که همواره منحصر به فرد باقی می ماند. برای مثال: پپسی و کوکاکولا هر دو مزه ای بسیار مشابه هم دارند. اما برخی به دلایل خاص خود ترجیح می دهند فقط از پپسی یا کوکاکولا استفاده کنند. در واقع برند همان حسی است که یک شخص نسبت به یک محصول یا یک شرکت پیدا می کند.

با طراحی سایت فروشگاهی اعتبار برند افزایش پیدا می کند

مزیت 7: حذف واسطه ها و قیمت مناسب برای مشتریان نهایی

یک مزیت دیگر طراحی وب سایت فروشگاهی نیز وجود دارد که بیشتر مناسب عمده فروشان محصولات است: بدین شکل که با طراحی یک سایت فروشگاهی، عمده فروشان می­توانند با حذف واسطه ها به صورت مستقیم با مشتری در ارتباط باشند و محصولاتشان را مستقیما به مشتری برسانند. با این روش هم فروشنده و هم خریدار سود خواهد کرد و میزان پولی که به واسطه ها می­رسد حذف و به طور مستقیم میان فروشنده و خریدار تقسیم می­شود.

کلام پایانی

مزایایی که در طراحی وب سایت فروشگاهی اینترنتی به آن ها اشاره شد، جزو مهمترین ها بود. باید توجه داشته باشید این مزیت های گفته شده زمانیکه اتفاق میفتد که شما در راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود حرفه ای عمل کنید و در کنار فروش محصولات خود، خدمات خوبی مانند: ضمانت بازگشت کالا، کنسل کردن سفارش و...  ارائه دهید. این موضوع به شما کمک میکند که یک تصویر خوب و حرفه ای از برند شما در ذهن مشتری ساخته شود.


امتیاز 4.9
از 5
1747 رای

نظرات

ارسال نظر

  • مردم و لبخندها
   حیوانات و طبیعت
   غذا و نوشیدنی
   فعالیت‌ها
   سفر و مکان
   اشیاء
   نمادها
   پرچم‌ها
عکس خوانده نمی‌شود
ارتباط با آنیز وب

جهت ارتباط با کارشناس فنی یا فروش و ارسال داکیومنت پروژه و دریافت مشاوره رایگان از طریق روش های زیر با ما ارتباط داشته باشید.

ارتباط با ما