سئو تضمینی چیست و آیا می شود سئو را تضمین کرد؟

سئو تضمینی چیست؟ آیا می توان سئو را تضمین کرد؟

سئو تضمینی چیست؟ سئو شامل مجموعه فعالیت هایی در داخل و خارج از وب سایت است که منجر به بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل و افزایش ترافیک ورودی به وب سایت می شود. اما در این میان برخی از شرکت ها یا افراد فعال در این زمینه ادعای تضمینی بودن سئو را مطرح می کنند و می گویند وب سایت شما را در مدت زمان مشخص با کلمات کلیدی معین به صفحه ی اول گوگل می آورند.

اما در مقابل بسیاری از شرکت های معتبر که در زمینه سئو کار می کنند هیج تضمینی برای سئو نمی دهند. این شرکت ها هیچ گاه برای ترفند های بازاریابی خود نیز از عبارت سئو تضمینی استفاده نمی کنند و این سوالی است که برای بسیاری از افراد پیش می آید که چرا این شرکت ها تضمینی برای سئو نمی دهند؟

ما در این مقاله 5 دلیل اصلی که شرکت های معتبر در مورد سئو تضمین نمی دهند را توضیح می دهیم تا به خوبی متوجه شوید که چرا ادعای سئو تضمینی نادرست است. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

5 دلیل که نمی توان سئو را تضمین کرد:

دلیل شماره 1: تضمین کنندگان سئو سابقه ای نفرت انگیز دارند

از سال 1996 تا به امروز، کلاهبردارانی که در زمینه سئو کار می کنند از سئو تضمینی سایت به عنوان یک روش بازاریابی برای جلب نظر خریداران ساده لوح استفاده کرده اند. این افراد کل صنعت سئو را لکه دار کرده اند و حتی برخی از شرکت ها که تا حدودی می توانستند سئو را تضمین کنند را منصرف کرده اند. 

این شرکت ها و افراد که لقب سئوکار تضمینی برای خود انتخاب کرده انده، سعی می کنند با دادن وعده های جالب و وسوسه کننده، نظر صاحبان کسب و کارها را جلب کنند. به عنوان مثال برخی از این شرکت ها تضمین می کنند که شما را با کلمه کلیدی اصلی در ظرف مدت 6 ماه به لینک اول نتایج جستجو گوگل بیاورند و به شما وعده ی طراحی سایت و سئو تضمینی می دهند. شاید این کار را نیز بتوانند با سئو کلاه سیاه انجام دهند ولی پس از مدتی وب سایت شما به خاطر تخلفات زیاد جریمه می شود و به صفحه ی آخر گوگل تنزل رتبه می یابد. پس هیچ گاه گول این افراد را نخورید!

دلیل شماره 2: موتورهای جستجو صریحاً علیه سئو تضمینی سایت هشدار می دهند

گوگل دارای بخشی به عنوان راهنما بازاریابی تحت عنوان (Google's guidlines on search marketing) است که در آن به صورت صریح آمده است که هیچ کس نمی تواند رتبه 1 در گوگل را تضمین کند. حتی اگر شخصی با گوگل ارتباط نیز داشته باشد و در مورد تمام الگوریتم های این سایت اطلاعات داشته باشد، ولی باز هم گوگل به صورت واضح می گوید هیچ شخصی نمی تواند رتبه 1 این موتور جستجو را تضمین نمائید. هر شرکت یا فردی که وعده ی سئو تضمینی وب سایت را داد به درست بودن کارش شک کنید، چون هیچ روش صد در صدی برای رسیدن به رتبه اول گوگل وجود ندارد.


گوگل می گوید رتبه ی 1 گوگل قابل تضمین نیست

دلیل شماره 3: رتبه بندی نتایج جستجو ذاتاً ناپایدار است

اگر عبارت "قیمت سئو" را در تهران جستجو کنیم، سپس سوار ماشین شویم و به شیراز برویم و این عبارت را دوباره جستجو کنیم، به احتمال بسیار زیاد گوگل نتایج مختلفی را به ما نشان می دهد. اگر از بخش تنظیمات مرورگر کش را پاک کنید، باز هم گوگل یک نتیجه متفاوت به ما نشان می دهد. 

بنابراین اگر ماهیت نوسانات رتبه بندی های گوگل را قبول داشته باشید و بپذیرید که در هر برهه زمانی گوگل نتایج مختلفی را نشان می دهد، هیچ گاه نه در زمان حال و نه در آینده سئو هیچ وب سایتی را تضمین نمی کنید. دقیقا همان کاری که یک شرکت سئوکار حرفه ای انجام می دهد و از ضمانت کردن سئو اجتناب می کند.

دلیل شماره 4: رتبه معیار ضعیفی برای عملکرد کلی سئو است

رتبه ی وب سایت با ترافیک برابر نیست. برای اندازه گیری موفقیت فعالیت های سئو یک سایت، باید به میزان ترافیک و میزان بازدید در موتورهای جستجو مانند گوگل توجه کرد. رسیدن به رتبه ی بالا در موتورهای جستجو (تقریبا) همیشه وسیله ای برای رسیدن به هدف است و هدف نهایی ما در سئو نخواهد بود.

اگر مشتریان شما به دنبال رسیدن به رتبه ی اول در موتورهای جستجو هستند، ممکن است باعث شوند دیگر نتوانند انتخاب مشتریانی که نیازمند به خدمات آنها هستند، باشند. 

در واقع کاربران همیشه به دنبال یک محتوا عالی و یک سایت با رابط کاربری مناسب هستند تا بتوانند به راحتی به تمام بخش های سایت بروند و آنچه به آن نیاز دارند را پیدا کنند. در این حالت کاربر به یک مشتری بالقوه تبدیل می شود و اگر سایتتان در رتبه ی یک نیز نباشد، باز هم وب سایت شما انتخاب او می باشد. 

خواندن این مقاله را از دست ندهید:  اصول سئو در تولید محتوا

درست است که صفحات رنک اول همیشه میزان بازدید بالایی دارند ولی نباید برای رسیدن به این هدف کل سئو وب سایت خود را خراب کنید. بسیاری از سایت‌ها که هدفشان این بوده است هیچ گاه نتواسته اند در کسب و کار و صنعت خود موفق عمل کنند.

معیار اندازه گیری موفقیت یک سایت همیشه باید میزان ترافیک ورودی باشد. افزایش ترافیک جستجو به معنای این است که سئو موفق عمل کرده است. در واقع اگر اولویت شما صرفا رسیدن به رنک یک در چند کلمه کلیدی باشد و این موضوع بیش از ترافیک جستجو برایتان مهم باشد، به هدف خود در سئو نخواهید رسید.

دلیل شماره 5: تضمین دادن در مورد چیزی که نمی توانید کنترل کنید از نظر اخلاقی درست نیست

سیاستمداران دائما قول هایی می دهند که احتمالا هیچ گاه به آن ها عمل نمی کنند. این موضوع شاید برای سیاست مشکلی ایجاد نکند و آنها بتوانند به فعالیت خود این زمینه ادامه دهند. ولی در دنیا تجارت این اتفاق نمی افتد. 

اگر شما کالایی را از یک فروشگاه اینترنتی معتبر سفارش دهید و بار اول برای شما ارسال نشود و دوباره کالا را سفارش دهید و باز هم کالا به شما تحویل داده نشود، مطمئنا بار دیگر از این فروشگاه اینترنتی خرید نخواهید کرد. این اصل در مورد سئو نیز صدق می کند. اگر شما سئو وب سایتی را تضمین کنید و نتوانید به آن برسید، مطمئنا به مرور زمان مشتری های خود را از دست می دهید.

جمع بندی

آنچه که شما باید در سئو تضمین کنید این است که هر آنچه برای به دست آوردن بازدید بیشتر سایت لازم است را انجام می دهید. شما باید به مشتریان خود تضمین دهید که اگر توصیه هایتان را به درستی اجرا کنند، بازدید وب سایتشان افزایش می یابد. 

همچنین تضمین دهید به نحوی کار می کنید که وب سایت آن ها توسط موتور جستجو گوگل جریمه نشود. این نوع از وعده ها قابل تضمین و اخلاقی است. چون اگر وعده سئو تضمینی را بدهید این کارتان غیر اخلاقی است چرا که شما هیچ کنترلی بر الگوریتم های گوگل ندارید. 


امتیاز 4.9
از 5
1747 رای

نظرات

ارسال نظر

  • مردم و لبخندها
   حیوانات و طبیعت
   غذا و نوشیدنی
   فعالیت‌ها
   سفر و مکان
   اشیاء
   نمادها
   پرچم‌ها
عکس خوانده نمی‌شود
ارتباط با آنیز وب

جهت ارتباط با کارشناس فنی یا فروش و ارسال داکیومنت پروژه و دریافت مشاوره رایگان از طریق روش های زیر با ما ارتباط داشته باشید.

ارتباط با ما